Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיקנטו חדשה או 206 יד2?

skanto
 שיתוף

שימו לב! השרשור הזה בן 3737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. את ה-206 אכן רואים לא מעט, וטוב שכך. האוטו נאה מאד וכל עוד הוא לא מאזדאי בנפיצותו הרי שאני לא רואה כאן שום צורך בתחושת קבס.

2. את ה-206+ לא רואים הרבה, וגם כנראה שלא יראו (למרות המבצע) משום שייצורה צפוי להיפסק בתום 2011. למזלנו (או לצערנו, עניין של טעם) ה-207 תזכיר לנו איך היא נראית.

3. אם המתלבט היה רוכש 206 משומשת כפי שהתכוון, זה לא היה מגדיל את הנראות של ה-206 סבא ברחובות ארצנו (אלא אם הוא היה נוסע יותר מזה שהוא רכש ממנו את הרכב).

וכל ההתקטננות הזו נובעת מאכזבה אחת: הייתי מצפה לנימוק קצת יותר ענייני מעבר ל"שחוקה אחי בכל חור". ושוב יש לי קונוטציות לפורום FXP. אבל שיהיה.

לגופו של עניין, אין מה להשוות כלל ועיקר בין הרכבים, ששיוכם לקטגוריות שונות הוא מן הדין. אני לא מתכוון להרחיב על זה משום שאני נגוע בחוסר אובייקטיביות ונתון להטיות פסיכולוגיות שאני מודע להן כבעלים של 206+, אך כן אוכל להמליץ על נסיעת מבחן.

בנוסף, בהיבט פונקציית המטרה של המתלבט, אפשר להוסיף: אם העניין הוא כספי גרידא (אני אפילו לא אומר כלכלי), בהסתברות גבוהה למדי הפיקנטו תניב חסכון משמעותי בהנחה ותוחזק לאורך זמן. זאת בהשוואה של 2 המכוניות כחדשות. בדילמה חדשה / משומשת נכנסים פרמטרים נוספים לחישוב (כגון הפחתה בעלויות הביטוח) כמו גם מקדם סיכון גדול יותר (חשש לשאת בעלות טיפולים גבוהה יותר / יציאה מאחריות) כך שהתשובה יותר מורכבת.

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף 6000 ש"ח (מ-63 ל-69) ותקנה את ה-206+.

במחיר שלה הפיקנטו ושות' פשוט לא משתלמות כבר.

ה-206+ הוא כבר אוטו "אמיתי" - כלומר אתה לא צריך לחשוב פעמיים לפני שאתה נוסע מירושלים לתל-אביב, או לאילת, או לצפון.

אני חושב שההפרש בדלק אם אתה לא נוסע המון לא יהיה ענק.

(וכדאי שתמהר כי המבצע עומד להיגמר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף 6000 ש"ח (מ-63 ל-69) ותקנה את ה-206+.

במחיר שלה הפיקנטו ושות' פשוט לא משתלמות כבר.

ה-206+ הוא כבר אוטו "אמיתי" - כלומר אתה לא צריך לחשוב פעמיים לפני שאתה נוסע מירושלים לתל-אביב, או לאילת, או לצפון.

אני חושב שההפרש בדלק אם אתה לא נוסע המון לא יהיה ענק.

(וכדאי שתמהר כי המבצע עומד להיגמר).

למיטב הבנתי, בהתבסס על היסטורית רכישות בפורום, אפשר להשיג את הפיקנטו ב-63K כולל אגרת רישוי ואילו ה-206+ עולה 69,990 בתוספת אגרת רישוי של 1,142 ש"ח. כך שההפרש הוא סביב ה-8,000. שווה גם לבדוק מהי רמת האבזור המדויקת עמה מגיעה ה-206+ במסגרת מבצע שופרסל (לוודא שהיא כוללת אלמנטים חיוניים כגון קודן / מרימי שמשות). כמובן שכל אלו הן זוטות שאינן גורעות באופן מצרפי מהכדאיות שברכישת ה-206+, אבל לשואל האלמנט הכספי חשוב ולכן כדאי לבדוק את ההפרש הכספי הכולל על ידי התקשרות ישירה לסוכנויות.

לשואל: המבצע שמאפשר רכישת הפיג'ו במחירים הנ"ל הוא לחברי מועדון שופרסל. כל מה שצריך הוא להנפיק כרטיס אשראי שופרסל ולשלם באמצעותו את המקדמה (בסך 2,000 ש"ח) במועד ההזמנה. למיטב זכרוני, המבצע בתוקף עד 12/7.

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ה-206 מגיעה רק ברמת איבזור אחת.

2. קודם ומרימי שמשות זה ממש לא אביזרים חיוניים. (בייחוד שיש לך חלונות ידניים מאחורה).

3. הצדק איתך. ההבדל במחירים הוא באמת יותר לכיוון 8000 ולא 6000. עדיין. ה-206+ הרבה יותר כדאית (לא שאני צריך לשכנע אותך בזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, שכנעתם אותי לחזור ולבדוק את הסיפור של ה-206+... והמסקנות:

עבורי, ההבדל בדלק ינוע בסביבות ה-2,000 ש"ח בשנה, ובתוספת 8,000 ש"ח הפרש במחיר הרכב, סה"כ ההפרש במשך שלוש שנים יסתכם בכ-14,000 ש"ח.

החיסרון לאחר השלוש שנים מבחינת ה-206+ הוא שהאחריות מסתיימת, אבל אני מניח שצפוי הפרש משמעותי בשווי הרכב בתקופה זו, עקב אקזמפלרים רבים בשוק של פיקנטו יד שניה. מישהו יכול לתת הערכה גסה לשווי שני הרכבים לאחר שלוש שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי שמישהו יוכל לתת לך הערכה כזאת.

השוק נע על פי טרנדים. היום המיני האלו הולכות חזק מאוד. יכול להיות שעוד שלוש שנים עמישראל יבין שזה לא באמת זה. עד לפני שנה אוטו עם מנוע 1.0 היה מילה גסה. אף אחד לא חשב אפילו בצחוק לקנות אחד כזה. ולא נדבר על גיר ידני בכלל.

בכל מקרה מקריאה בפורומים אנשים מתחילים לראות שהחסכון בדלק במנועי ה-1.0 לא מתקרבים אפילו להצהרות. ובד"כ אנשים עושים 1:15 או משהו כזה.

מחירה של אלטו 2010 נע היום בסביבות ה-50-52 אלף. (לא מדבר על ההזויים שרוצים 59 - שזה כמו מחיר של חדש כמעט).

אבל זוהי השנה שיש בה את ירידת הערך הכי גדולה.

206 2008 1.6 אוטומט תיסחר בערך באותו מחיר - סביבות 50. לא זוכר כמה הן עלו כחדשות אז...

בקיצור על פי חישוב מאוד לא מדוייק שלי ה-אלטו איבדה בערך 9% בשנה.

תשמע - מה שאני מנסה לכוון אותך זה ככה:

1. יהיה לך ככל הנראה יותר זול לקנות ולהחזיק פיקנטו. (האחריות מוגבלת קילומטראז' - ככה שכדאי לשים לב לזה ולא לבנות על כך שעוד 7 שנים שהרכב יהיה עם 400 אלף קילומטר הוא יהיה באחריות).

2. לא יודע מי תהיה יותר סחירה. אולי יהיו הרבה פיקנטו אבל יכול להיות שיהיו גם הרבה 206ים. עכשיו יד 2 מפוצצת ב-206.

מה שכן אל תשכח שאתה קונה 206 ב-10 אלף שקל הנחה מהמחירון ככה שיש לך רווח של עשירייה על ההתחלה. ואם לא ימשיכו עם מבצעים כאלו על הרכב עוד 3 שנים זה יהיה באמת רווח. אם יהיו מבצעים עליה כל שני וחמישי המחיר שלה יישחק.

3. הכי חשוב - השימוש ברכב. סופר מיני 1.4 הרבה יותר נעימה מאשר מיני 1.0. זה הבדל בין "רכב אמיתי" לבין פחנוע.

לא הייתה אף סופר מיני שנכנסה כל כך חזק כמו שהפיז'ו הזאת נכנסת עכשיו למגרש של המיני. עוד מעט היא תצא.

אני ממליץ לך לעשות נסיעות מבחן בשתיהן ולהתרשם.

ואז תחליט - אם אתה יכול להסתדר עם הקיה ולא רואה מה הפיז'ו נותנת לך אקסטרא לך העל הקיה.

אבל רוב הסיכויים שתבין מה שאני מדבר ומה היתרונות הברורים של הפיז'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...