Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי עכשיו לקחת את הלכה השקופה ממיכל כזה http://www.tuboul.co.il/colors/Upload/artImages/140image_front36.jpg

ולשים עם טרמפנטין מינרלי

כל אחד אותה כמות בתוך כוס חד פעמית

והעברתי על סתם פלסטיק ישן שהיה בגינה בשמש הרבה שנים והיה מאוד דהוי (גם אחרי שניקיתי אותו לגמרי)

מה שקרה פשוט זה שהפלסטיק קיבל את הצבע החום של הלכה :shock: :shock: :shock:

למה זה קרה ולמה לכם זה לא קרה ? :shock: (אגב לא שייפתי רק רציתי לבדוק אם זה יבריק או לפחות לא ישאיר צבע :-o \)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חברה אני חושב לעשות את זה

אז מישהו יכול להגיד לי אם הכל בסדר עם זה ששמתי טרמפנטין מינראלי ואת הלכה השקופה (בטוח שקופה ולא מט) מאותה התמונה שראיתי פה ועדיין זה נתן צבע חום חזק לפלסטיק שניסיתי עליו ?? אגב הלכה אצלי חומה מאוד (כמעט שחור לגמרי) ואחרי התערובת עדיין חומה מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהלכה בתמונה שצירפת היא על בסיס מים ולא על בסיס שמן/טרפנטין. אם אני לא טועה, ורנית היא לכה שמפיקים משרפים (שרף) של עץ. היא עשויה להיות צבעונית ולא שקופה בהכרח.אני לא בטוח אם היא מתאימה לשימוש עם טרפנטין ו/או בכלל.

שים לב שמט/מבריק מתייחס לגימור המרקם יותר מאשר לצבע. לכן יש שקוף מבריק ושקוף מט.

שים לב שכתבתי:

• נוזל הציפוי אינו שקוף כשהוא בכלי (אך הוא צלול), אל דאגה. התוצאה הסופית היא ציפוי מבריק ושקוף לחלוטין.

אני לא מכיר את הלכה הזו ואת טיבה. אני לא יודע אם היא מספקת הגנה בפני קרני UV אבל אני כן יודע להגיד לך שאם יש לך ספק, אל תשתמש בלכה הזו.

אני חזרתי על עצמי כמה וכמה פעמים לטובת מי שאולי פספס את אחד הפוסטים. המטרה של השרשור היא לאפשר לכולם לחדש את הפנסים שלהם בעצמם בציפוי שמיועד להגן בפני קרני UV ולפיכך, יחזיק מעמד לאורך זמן.

מי שמשתמש בכל לכה שאינה מגינה בפני UV, יכול לקבל תוצאה יפה מבלי להבטיח שתחזיק לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה לקחת לכה שמכילה גם צבע כלשהו. נסה למצוא את מה שפותח השרשור רכש,

למה לך לשבור את הראש?

עריכה: אני רואה שהוא ואני ענינו לך באותו זמן, אבל התשובה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

אני חוזר לעדכן וגם לחדד כמה דברים שאמר PLATINUM בנוגע לצבע ולייבוש;

ראשית, אצלי ב 306 מיותר לציין שעוצמת התאורה השתפרה לאין שאור - והבונוס בכל העניין הוא שהפנסים פשוט נראים חדשים לחלוטין וזה עושה את ה LOOK של הרכב שונה לגמרי. כתוצאה מכך אני צריך גם לכוון אורות כי עכשיו ממש שמים לב שהם לא מכוונים כמו שצריך (נאלצתי להשתמש בכיוון החשמלי של הפנסים להורדת האלומה של האור).

בעניין הייבוש: בצבע שאני השתמשתי (לא מדובר בצבע של ייבוש מהיר או משהו כזה, על האריזה רשום 4 שעות יבוש למגע ו 24 שעות ייבוש לשכבה נוספת) לא היה סימנים של חוסר אחידות כלל. בגלל שהצבע מדולל 1:1 עם טרפנטין ומרחתי אותו עם צמר גפן שנספג ונסחט בתערובת הלכה הזו, כבר עם מריחת הלכה על הפנס תוך שניות בודדות הפנס קיבל טקסטורה של זכוכית - וזהו ! זה נשאר כך.

זמן הייבוש הוא הרבה פחות ממה שרשום על האריזה - בגלל שמדובר בשכבה מדוללקת ודקה יחסית למה שמתכוון יצרן הצבע כאשר צובעים עם מברשת או רולר בצבע שאין מדולל, או כזה שאינו מדולל ברמה הזאת. זמן ייבוש למגע היה בסביבות שעה אחת בלבד ובערב, לאחר כ 5 שעות, הצבע היה יבש כבר לגמרי. כפי שנראה בתמונות, את הליטוש והצביעה ביצעתי ממש בצהריים וגם יותר מאוחר השמש נחה על חזית הרכב - כמובן שזה לא פגע במאומה באיכות ובאחידות הציפוי.

איציק

איציק, לאחר ייבוש הפנס שלאחר השיוף, האם מרחת סמרטוט טבול בטרפנטין לפני שמרחת את התערובת של הלכה+טרפנטין?

הפנסים שלי טיפה פחות דהויים כמו שהיו אצלך, האם לדעתך נייר 1200 יספיק לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם סוגי לכות שונות של חברת טמבור וגם של יעקבי גם לכה שכתוב על האריזה "לכה שקופה" היא לא ממש שקופה ומשנה מעט את גוון החלק שעליו מורחים את הלכה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, לאחר ייבוש הפנס שלאחר השיוף, האם מרחת סמרטוט טבול בטרפנטין לפני שמרחת את התערובת של הלכה+טרפנטין?

הפנסים שלי טיפה פחות דהויים כמו שהיו אצלך, האם לדעתך נייר 1200 יספיק לי?

לא, כי הפנס היה נקי וחלק לחלוטין לאחר השיוף (בזמן השיוף עם נייר מים השתמשתי במים עם טיפה סבון בפנים) ובמצב כזה אין שום בעיה של הצמדות הלכה למשטח המשוייף.

נייר של 1200 יכול להספיק, אבל כמובן שאם אתה יכול למצוא נייר בערך גבוה יותר (1800-2000) אז כדאי לעשות את הפיניש האחרון איתו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז גם אני מעדכן.

אצלי הסיפור קצת יותר ארוך עם חידוש הפנים, לפני שנה כשקניתי את הרכב הפנסים היו דהווים ברמה שלא ראו בכלל את הנורות בפנים.

פעם אחת ניסיתי עם משחת שינים וראיתי שזה לא מזיז בכלל...

במקרה לפני הטסט חבר שלי הזמין פוליש לפנסים מEBAY ב4$ כולל משלוח, והביא לי קצת לנסות, וואלה הפוליש הצליח להוריד שכבה יפה והפנסים התבהרו (ועברו טסט).

היום בבוקר אמרתי ננסה את הלקה, אמרתי בטח אין צורך לשייף אז שמתי ישר את הלקה (בלי לדלל), חוץ משכבה עבה של לקה שאפילו כיערה את הפנס לא ייצא מזה כלום.

הלכתי וקניתי נייר 1200 (הכי גבוה שמצאתי) ואמרתי נתחיל לעבוד, שייפתי את הפנס דיללתי את הלקה ומרחתי, יצא מבריק אבל לא מספיק, לדעתי חייבים נייר ביניים של 2000 אחרת זה לא מבריק כמו שצריך.

את הפנס השני לא ליטשתי ושמתי רק הלקה והוא יצא יותר מבריק מהליטוש של ה1200.

ואז התחיל הגשם.... כל הבוקר הייתה שמש ודווקא עכשיו הוא התחיל לרדת.

מקווה שזה לא יהרוס את הציפוי, מה שבכל מקרה נראה לי אעשה שוב כשאמצא נייר 2000.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מצטרף למצדיעים על השרשור, על ההשקעה, השיתוף ואורך הרוח
  2. נייר לטש "ת'לפים", אם קשה להשיג הולכים לפחח רכב קרוב, ואוספים מהזבל שלהם. הם זורקים בלי סוף ניירות לטש בכל מיני רמות ואני כבר שנים לא קונה שום דבר רק משתמש במה שאספתי אצל פחחים. יש בעיה שלא תמיד אפשר לקרא את רמת הגרעיניות, אבל ה"חינם" פותר הרבה בעיות כאלה...

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז גם אני מעדכן.

אצלי הסיפור קצת יותר ארוך עם חידוש הפנים, לפני שנה כשקניתי את הרכב הפנסים היו דהווים ברמה שלא ראו בכלל את הנורות בפנים.

פעם אחת ניסיתי עם משחת שינים וראיתי שזה לא מזיז בכלל...

במקרה לפני הטסט חבר שלי הזמין פוליש לפנסים מEBAY ב4$ כולל משלוח, והביא לי קצת לנסות, וואלה הפוליש הצליח להוריד שכבה יפה והפנסים התבהרו (ועברו טסט).

היום בבוקר אמרתי ננסה את הלקה, אמרתי בטח אין צורך לשייף אז שמתי ישר את הלקה (בלי לדלל), חוץ משכבה עבה של לקה שאפילו כיערה את הפנס לא ייצא מזה כלום.

הלכתי וקניתי נייר 1200 (הכי גבוה שמצאתי) ואמרתי נתחיל לעבוד, שייפתי את הפנס דיללתי את הלקה ומרחתי, יצא מבריק אבל לא מספיק, לדעתי חייבים נייר ביניים של 2000 אחרת זה לא מבריק כמו שצריך.

את הפנס השני לא ליטשתי ושמתי רק הלקה והוא יצא יותר מבריק מהליטוש של ה1200.

ואז התחיל הגשם.... כל הבוקר הייתה שמש ודווקא עכשיו הוא התחיל לרדת.

מקווה שזה לא יהרוס את הציפוי, מה שבכל מקרה נראה לי אעשה שוב כשאמצא נייר 2000.

בהצלחה.

שים לב שפשוט בחרת לעבוד, לאורך כל הדרך, בניגוד לכל ההוראות וההמלצות מהשירשור הזה.

אתה ח-י-י-ב קודם כל לשייף את הפנסים.

אתה ח-י-י-ב לדלל את הלכה (בגימור מבריק !! שים לב שיש גם בגימור מט !) ביחס של 1:1 עם טרפנטין. לא למרוח שכבות עבות מידי אלא להשתמש בפד או כמו שכתבתי, בצמר גפן (וכפפות לידיים) ולסחוט אותו היטב ולמרוח.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איציק.

לא באתי בתלונות לאף אחד אלא פשוט סיפרתי את מה שקרה.

ד"א אחרי שהגשם נפסק אז שמתי לב שהפנסים קלטו את טיפות המים, ברגע שאשיג נייר 2000 אבצע שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...