Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בנושא רישוי - מחפש את התקנה המדויקת

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי פרויקט לא קצר אני עומד להחזיר לכביש רכב ממודל 79' לכביש.

הטסט האחרון כרכב מיושן היה אי שם בשנת 1999, ולפיכך הוא מחויב בבדיקת מעבדה.

לפני חודשיים העברתי אותו לסטטוס "אספנות" והדרישה לא נעלמה.

העלתי את הנושא לפורום בעבר, ביצעתי חיפוש, ועדיין לא הצלחתי לקבל תשובה חד משמעית - בטח לא ממשרד התחבורה שאפילו לא מודע לחוקים של עצמו!

במשרד התחבורה טוענים שאין להם אפשרות לשנות את זה כי ככה המחשב קבע ובטלפון הם אומרים שרכב אספנות ורכב מיושן זה אותו דבר מבחינת החוק (מה שלא נכון עד כמה שזכור לי).

ישנם מספר לא מבוטל של רכבי אספנות שהוחזרו לכביש אחרי ששהו בתרדמת של שנים רבות בסטטוס "רכב מיושן" - ולא נדרש מהם להתייצב לבדיקת מעבדה.

האם ישנה תקנה בחוקי התעבורה שתוכל לעזור לי?

גילוי נאות: השאסי מקסים, הפרונט כולו חדש ואין נזילות בכלל. הבעיה היא 900 שקלים שדורשים בטכניון + הטסט + האגרות + הביטוחים - מה שעשוי לעכב את הפרויקט.

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב לייקר ולעקב- זה גם מיותר: רכב אספנות פתור מזה, וכל מי שאומר אחרת- טועה ומטעה! אבל- לצערי פשוט צריך לתפוס את הפקידה, שיודעת את העבודה כמו שצריך ותעשה שינוי. בטח שלא בטלפון- ברישויפון יושבים סטודנטים במשכורת מינימום שאין להם לא ידע, ולא הרשאות לכלום, וכל תפקידם- "לסתום את החורים"!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי שזה היה כ"כ פשוט, גם כשהלכתי לשם פעמיים וישבתי מול שתי פקידות עם הרבה וותק, התשובה היתה: "ככה המחשב וקבע ואי אפשר לשנות. לא רוצה לעשות בדיקה אז אל תקנה רכב אספנות."

אחת אף הגדילה לעשות וציינה שלפי החוק רכב אספנות ורכב מיושן הם זהים, והאספנות רק נועד כדי לעזור למשרד התחבורה לדעת איזה אוטו עבר את גיל 30, ושרשמתי את האוטו באיחור של שנה! :shock:

רק ציטוט של תקנת תעבורה שמתייחסת לנושא תוכל לעזור לצערנו. :cry:

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בטח , משרד התחבורע , עליזה ביקרה בטכניון רק ששימשה את אחד מבעליה בזמן היותו סטודנט , תשקול לעבור לאלימות פיזית מתונה :lol:

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי הגדרות

האחת רכב מיושן - מעל 19 שנה מתאריך הייצור, ועד אין סוף.

השניה רכב אספנות מעל 30 שנה מתאריך הייצור.

"רכב אספנות" - אופנוע, רכב נוסעים פרטי, רכב פרטי דו-שימושי, אוטובוס ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 12,000 ק"ג, שמלאו 30 שנים משנת ייצורו ואשר צוין ברשיון הרכב כרכב אספנות;

"רכב מיושן" –

(1) רכב, למעט טרקטור, גרור ואוטובוס, שבמועד חידוש רשיונו מלאו תשע עשרה שנים משנת ייצורו;

לכאורה תקלה בהגדרות אבל לא , כי כדי להיות רכב אספנות אתה צריך לבצע פעולה והיא רישום הרכב כרכב אספנות. כך הוא יוצא מהגדרת רכב מיושן והופך לרכב אספנות.

בתור רכב אספנות יש לך זכויות על פני רכב מיושן וביניהן אין צורך בבדיקה של מעבדה מוסמכת ואין צורך לשלם אגרה בתקופה בה הרכב היה ללא אגרת רשיון .

התקנות הן כאן השמטתי את מה שלא רלבנטי לנושא שלך

רישום או חידוש רשיון לרכב מיושן ולרכב באבדן גמור

281.

(ג) לא יחודש רשיון לרכב מיושן אם חלפו שנתיים מיום שפג רשיונו.

(ד) האמור בתקנת משנה (ג) לא יחול על רכב נוסעים פרטי, רכב פרטי דו-שימושי, אופנוע ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר לא עולה על 6,000 ק"ג ובלבד שבעל הרכב המציא תעודה כאמור בתקנה 273(ו) ואישור ממעבדה מוסמכת, על פי מפרט שקבע מנהל אגף הרכב, כי הרכב נבדק בתוך שלושה חדשים לפי מועד הבדיקה ונמצא במצב תקין.

רכב אספנות

281א. (א) רשיון לרכב אספנות יהיה לשנים עשר חודשים, בכפוף לאמור בתקנה 273 ו-273ד, ובלבד שבעלו יציג תעודה, כאמור בתקנה 273(ו), פעם אחת בשנה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורפת התקנה הרלוואנטית לעניין.

הבעיה היא שהפקידות הזוטרות לא מכירות את התקנה, אז צריך להיתעקש ולבקש ממנהלת המשרד שתתערב.

תדפיס את התקנה ותשמור אותה בכיס העליון של החולצה, כשיתחיל הויכוח , תשלוף אותה ותסתום להן את הפיות 8)

takana.jpg

שמוליק

Citroen Mehari 1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדול שמוליק, עשית לי את היום! (ואת החודש)

דיברתי עם משרד התחבורה והם ישלחו לי ביטול לדרישה! כל אדם שנתקל בבעיה זו שידע: יש לזה פתרון. :-D

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שפירסמתי זו התקנה

מה שפירסם שמוליק זה הנוהל הפנימי של משרד הרישוי שהוא צריך להתאים לך כמו כפפה ליד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. אני חושב שצריך להפוך שרשור זה לדביק, למען האספנים הבאים שיתקלו בבעיה דומה.

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת אף הגדילה לעשות וציינה שלפי החוק רכב אספנות ורכב מיושן הם זהים, והאספנות רק נועד כדי לעזור למשרד התחבורה לדעת איזה אוטו עבר את גיל 30, ושרשמתי את האוטו באיחור של שנה! :shock:

דבר הכי מטומטם ששמעתי מימי!:roll::loco:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן שתתרגל גנאדי, לכל אחד יש פרשנות מעניינת שנושא, ותמיד ישמחו ללמד אותך משהו חדש. :lol:

כבר שמעתי על שוטר מתנדב שעצר מישהו ואמר לו שברכב אספנות אפשר לנסוע רק בין 7 ל9 בבוקר.

עוד יותר מרגיז אותי שאותה פקידה, פרופ' לפילוסופיה, אמרה לי שאין באפשרותה לשנות במחשב שום דבר, ולטענת מרכז המידע של משרד התחבורה רק לה יש את ההרשאה לעשות כן. :brickwall:

אוי, קשה להיות יהודי בארץ הקודש...

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בסדר- אני כבר נתקלתי במצב שרציתי לשנות את הסטטוס של האוטו שלי ל"אספנות"- והפקידה אמרה לי שלא מצליחה בגלל שלא רשום הצבע ברישון! כאשר פקידה אחרת עשתה זאת יום למחרת ללא כל בעיה! :roll::lol: מבולבלים? -גם אנחנו!:lol::twisted::wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדול שמוליק, עשית לי את היום! (ואת החודש)

דיברתי עם משרד התחבורה והם ישלחו לי ביטול לדרישה! כל אדם שנתקל בבעיה זו שידע: יש לזה פתרון. :-D

יופי אסף כל הכבוד אני שמח בשבילך יותר ממך :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, לי כבר שני שוטרים אמרו לי שאני נוסע בניגוד לחוק, כי לרכב אספנות אסור לנוע בין שבע בערב עד תשע בבוקר. עזבו שזה היה ביום שישי...שוטרים שאוכפים חוקים שאין להם שמץ בהם, סתם מבזבזים את כספי משלם המיסים.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...