Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למרות מחירי הדלק (שעוד ימשיכו לעלות), איך זה שאין ביקוש למכוניות דיזל בארצנו?

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 5095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שכל בעלי המכוניות הפרטיות מודעים למחירי הדלקים הממש לא נמוכים בכל העולם בכלל ובמדינתנו החמדנית בפרט. המחיר הרשמי של אוקטן 95 מתקרב שוב אל עבר ה-7 ש"ח לליטר (הפעם האחרונה שהמחיר היה באותו אזור הייתה ביולי 2008), והצפי של סוחרי הנפט בעולם הוא שבשנתיים הקרובות מחיר הנפט ימשיך לעלות :cry:

כבר היום סך עלות הדלק למכוניותינו הצמאות מהווה את המרכיב המשמעותי ביותר בעלות האחזקה השנתית של מכונית בנסועה הממוצעת המקובלת בארץ, ולפי הצפי הנ"ל הוא אמור להמשיך ולהמריא.

מכאן מגיעה השאלה המופיעה בכותרת - איך זה שהישראלי שרוכש את מכוניתו הפרטית בכספו כל כך נרתע מקניית מכונית דיזל (להבדיל מקניית רכב היברידי למשל)?

ברור שמי שמחפש מכונית ספורטיבית, אין לא מה לחפש במנוע דיזל, אבל עבור רב הנהגים שמחפשים מכונית לצרכים משפחתיים דיזל מודרני מציע קומבינציה נפלאה של ה מ ו ן כ ח (האצות ביניים חזקות ונינוחות) בשילוב חסכון מופלג בשתיית הנוזל היקר הנ"ל (החסכון בולט יותר בדגמים עם מנועים קטנים יחסית וידניים - דגמי דיזל ידניים יהיו לרב יותר חסכוניים ממכונית היברידית כל עוד לפחות 50% מהנסועה הן מחוץ לעיר - מי שנהג ברנו מגאן 1.5dCi יוכל להעיד על צריכות דלק של 23 ק"מ/ל' ויותר).

כיוון שאין ביקוש מהלקוחות הפרטיים, רב היבואנים שלא מוכרים למוניות פשוט לא מייבאים לוגמות סולר ארצה (יוצאת דופן היא הונדה עם האקורד) וההיצע בארצנו דל למדי. דוגמה בולטת הייתה כלמוביל שעם תחילת ייבוא ה-i30, הביאה את מנוע הדיזל מסילה משותפת המעולה שלה שלטעמי היה הדגם המוצלח ביותר שלה, אך כיוון שלא ממש הסתערו עליה הם הפסיקו את הייבוא (המנוע הנ"ל משרת בקיה סיד שכן מיובאת בגרסת הסטיישן המצויינת שלה).

בשיחות פרטיות שלי (וגם מתגובות של אנשים בפורום) אני נחשף לעובדה שרב האנשים לא מודעים שהתוספת לאגרת רכבי הדיזל בוטלה כבר לפני שנתיים, והיום האגרה לרכבי בנזין ודיזל זהה. אמנם מחיר הסולר הרשמי יקר יותר ממחיר ליטר 95, אך בפועל ברב התחנות המחיר של ליטר סולר אחרי הנחה קרוב לליטר 95 אבל מלמטה כך שחוסכים כבר מהקילומטר הראשון.

מעניין לקרוא את דעתכם.

מני.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מעדיף מנועי דיזל, ובדיוק בדעה שלך.

בנוסף לכך שמנועי דיזל חסכוניים יחסית, יש להם מומנט אדיר וזמין.(במכוניות העממיות, בדר"כ זה 10קג"מ יותר מאשר הגירסה הבנזינית המקבילה)

גם אני בדעה שלך, שחבל מאוד שאין פה מנועי דיזל, כי היצרנים מייצרים מנועים מצויינים.

מקווה שמתישהו הם יגיעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שנכנסו תקנות זיהום האויר לפני כמה חודשים, דיזלים דווקא נמכרו פה לא רע. אלא מה, הנוסחה של חישוב זיהום האויר שמשרד התחבורה אימץ היא נוסחה עתיקה שהיתה נהוגה לפני עידן ועידנים באירופה, וכעת אף אחד בעולם ככה"נ כבר לא משתמש בה חוץ ממדינת ישראל.

לפי נוסחת הקסמים הזאת, יוצא שדיזל מזהם יותר מבנזין מקביל, לכן על מכוניות אלו יש מס גבוה יותר, שהוביל לעליית מחירן ולהפיכתן ללא כלכליות לרכישה.

מטומטם? אידיוטי? ברוך הבא לישראל 2010.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוסחה של חישוב זיהום האויר שמשרד התחבורה אימץ היא נוסחה עתיקה שהיתה נהוגה לפני עידן ועידנים באירופה, וכעת אף אחד בעולם ככה"נ כבר לא משתמש בה חוץ ממדינת ישראל.

אלעד, אנחנו בין היחידים בעולם שמשתמשים בנוסחה הזו?

כנראה שהתוצאות של אותה נוסחה, התאימו כדי לאמץ אותה.

מדוע?

אני מעריך שהחיסכון בדלק, הקטין את הכנסות המדינה.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה שלנו תעשה ה-כ-ל בשביל שתושביה יתקשו לחיות בה ולהנות, חלילה כמובן, מתעריף נוח למוצר או שירות כלשהו.

אי לכך ובהתאם לזאת, גם אם מחר בבוקר "בעל הבית ישתגע" ויבטלו כליל את המס על זיהום אויר (והנוסחא האידיוטית שבחרו לחשב בה את זיהום האויר במדינת ישראל) - מחרתיים יקום דפקט חדש שיטיל מס\היטל על דבר אחר שקשור לדיזלים (או כל דבר אחר שרק תרצה). ככה זה היה וככה זה ימשיך להיות, זוהי ארץ אוכלת יושביה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרת הגז היא פעולה שמתאימה לאותו עקרון.

היה נחמד, זול, חסכוני, ואז כמה פקידים אמרו לעצמם:"אנשים חוסכים על הוצאות דלק?

זה לא יכול להיות" :-).

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות ההפליה לרעת הדיזליות כתוצאה מהמס הירוק (אני מניח שה"ירוק" קשור יותר לצבע של הדולר ופחות לטבע...), יש דגמים שהפער שלהם מול לוגמות בנזין מקבילות הוא קטן יחסית ועדיין לא רואים אותם.

דוגמאות:

הג'טה המוערכת מיובאת עם מנוע ה-1.6 ל' מסילה משותפת החדיש של קונצרן VAG במחיר כמעט זהה לגירסת ה-1.4 TSI - הדיזל יקרה ב-3000 ש"ח זניחים. לדעתי בשימוש משפחתי גירסת הדיזל הרבה יותר טובה מגרסת ה-TSI המקבילה, מציעה מומנט בשרני של 25.5/1500 סל"ד/קג"מ לעומת 20.4 ב-TSI תוך חסכון עדיף במעל 30%.

הסיד המצויינת נמכרת בגרסת הסטיישן עם המנוע המאד מוצלח של יונדאי במחיר אטקרקטיבי (מיובאת גם גרסא עם גיר רגיל).

הרומסטר בגרסת ה-TDI יקרה בכ-15000 ש"ח, אך הדיזל חזק משמעותית ממנוע ה-1.6 העתיק.

ואפשר להוסיף גם את האוקטביה והגולף פלוס ועוד, לכן לא קונה שהסיבה טמונה במס הירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות ההפליה לרעת הדיזליות כתוצאה מהמס הירוק (אני מניח שה"ירוק" קשור יותר לצבע של הדולר ופחות לטבע...), יש דגמים שהפער שלהם מול לוגמות בנזין מקבילות הוא קטן יחסית ועדיין לא רואים אותם.

אחרי שאתה מתגבר על הפער בקנייה מול לוגמות הבנזין,

אתה צריך להתגבר על הפער במחירונים כרכב משומש,

זו בעייה.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפער נובע מהעובדה שכיום רב צי הדיזל אינו פרטי. לכן המכוניות האלו עוברות קילומטראז' גבוה בהרבה מהמקובל.

אם אנשים פרטיים כמוני וכמוך יעדיפו מנוע דיזל למשפחתית שלהם, אז הצפי שלי שבעתיד דווקא דיזל פרטי שמור שנסע קילומטראז' סביר ישמור יותר על מחירו בהשוואה לדגמי הבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיזלים ישנם חסרונות כגון ריח מסריח, רעש מנוע מוגבר(בד"כ), ביצועים נחותים (בחלק מהמקרים),מבחן טסט נוקשה, עלויות חלקים וטיפולים יקרים יותר, למרות שבחלק מהמכוניות גם מרווח הטיפולים גבוהה יותר(בדיזל), אבל בכל אופן אם הולכת משאבת סולר או טורבו זה לא סיפור פשוט.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפער נובע מהעובדה שכיום רב צי הדיזל אינו פרטי. לכן המכוניות האלו עוברות קילומטראז' גבוה בהרבה מהמקובל.

אם אנשים פרטיים כמוני וכמוך יעדיפו מנוע דיזל למשפחתית שלהם, אז הצפי שלי שבעתיד דווקא דיזל פרטי שמור שנסע קילומטראז' סביר ישמור יותר על מחירו בהשוואה לדגמי הבנזין.

קשה למצוא דיזל פרטי שנסע קילומטראז' סביר, אם יש כאלה, הם נחטפים.

תעשה בדיקה על שני רכבים זהים.

אותה רמת אבזור. יצאו אותו יום מהחברה (נניח שני רכבים בני 4).

שניהם בעלות פרטית.

טיפולים בחברה.

48K ק"מ במד האוץ (נסעו 12K ק"מ בשנה).

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי subaru loyal, רב מה שאתה מציין בכל הקשור לרעש וריח פשוט לא רלוונטי במנועי דיזל מודרנים. אני מציע לך לקחת נסיעת מבחן בג'טה 1.6 CRD דיזל מסילה משותפת החדש אתה לא תאמין שאתה נוהג בדיזל לפי הרעש.

לגבי עלויות טיפולים משאבת סולר לא אמורה ללכת כל שני וחמישי, וברכב פרטי זה אמור לקחת מספר שנים. לדעתי מנועי בנזין הזרקה ישירה המודרנים לא זולים משמעותית לאחזקה (אם בכלל).

ולגבי ביצועים נחותים - על מה אתה מדבר? על המנועים העתיקים ששרתו בקנגו ובברלינגו? הם עברו מהעולם. במשפחתיות המודרניות שעליהן אני מדבר לדיזל יהיה לרב יתרון ביצועים (והכוונה לביצוים שימושיים ולא למיאוץ הקלאסי ל-100 קמ"ש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה:

מכאן מגיעה השאלה המופיעה בכותרת -

איך זה שהישראלי שרוכש את מכוניתו הפרטית בכספו כל כך נרתע מקניית מכונית דיזל (להבדיל מקניית רכב היברידי למשל)?

עצוב,

אבל קיבלת את התשובה הזו:

לדיזלים ישנם חסרונות כגון ריח מסריח, רעש מנוע מוגבר(בד"כ), ביצועים נחותים (בחלק מהמקרים),מבחן טסט נוקשה, עלויות חלקים וטיפולים יקרים יותר, למרות שבחלק מהמכוניות גם מרווח הטיפולים גבוהה יותר(בדיזל), אבל בכל אופן אם הולכת משאבת סולר או טורבו זה לא סיפור פשוט.

אין הגיון.

:)

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...