Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארנב נולד - יומן שיפוץ Fuji Rabbit

oren_hershco
שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כותרת משנה: אספן נולד

שלום לכולם. אני חבר חדש במועדון, והחל מהשבוע, גם מלכלך ידיים בשיחזור גרוטאה.

כאופנוען אני מעוניין יותר בשיחזור אופנועים, ובקיץ האחרון הצלחתי לרכוש קטנוע Fuji Rabbit, מדגם S601A שהיה נפוץ מאוד בארץ בשנות ה - 70'. אני זוכר את זקני ת"א, כשהייתי ילד, משייטים ברחובות עם רעש המנוע המונוטוני, שלא נשמע כמו שום כלי אחר.

הקטנוע הספציפי שלי (עם רשיונות, כמובן) מחובר לסירת צד מתוצרת "וולקוביץ'" הישראלית. הרישום ברשיון הרכב טוען שהוא מודל 70', אלא שהייצור של קטנועים אלו הופסק בשנת 68'.

למי שלא בקי, רק נזכיר בקצרה שהקטנוע היה בין המתקדמים ביותר בשנות ה- 60': צמיגי טיובלס, התנעה חשמלית, מאותתים, מד דלק, מתלה אחורי נתמך קפיץ-אוויר.

היו עוד כל מיני זוטות כגון החלפת אור גבוה/נמוך ברגל (כמו במכונית אמריקאית?) ותא מטען מתחת למושב. בדגם B, אגב, תאורת הספידומטר מתחלפת מירוק לאדום מעבר ל- 32 קמ"ש, "לבטיחות המשתמש" (לשון ספר הרכב)

לכאורה, מצבו של הקטנוע שלי לא רע - כמעט כל החלקים נמצאים. אבל לכלוך שנצבר במשך 40 שנה מהווה זוועה מכובדת כשלעצמו :sad: . . .

בשרשור הזה נדווח, אשתי ואני, על התקדמות השחזור. "אשתי ואני", משום שהיא התנדבה לעזור בכל החלק הקוסמטי של השיחזור (מן הסתם בלי לדעת למה היא נכנסת :lol:) כך שבעצם, כותרת המשנה צריכה להיות: "אספנים נולדים"

כמובן שגם אשאל שאלות, גם כאלה של טירון, וגם אשמח לכל מידע על מקורות לחלקים, ספרות וכו'.

אז מתחילים.

אורן

P8230428_reduced_2.jpg

P8230430_reduced_2.jpg

P8230429_reduced.jpg

P8230431_reduced.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוב החלקים קיימים (לפחות במבט שטחי), אך כבר בתחילת השיפוץ קיימים כמה חוסרים או חלקים בלוייים, שיהיה הכרח להחליף:

א. קפיץ האוויר המקורי הוחלף בקטנוע הזה בקפיץ מתכת סטנדרטי, ככל הנראה בגלל הקושי לתחזק את החלק המקורי. ברור לי שגם אם אשיג חלק מקורי, הדיאפרגמה שלו (מה שכולא את האוויר) תהיה בלויה או קרועה. כבר דיברתי עם ARIEBZ, ועניין הדיאפרגמה כנראה שייפתר. עכשיו רק נשאר להשיג את קפיץ האוויר עצמו :cry:

ב. חלקי גומי ופלסטיק בני 40+ שנה כבר הגיעו לסוף חייהם. באופן מפתיע, קיימת סדנה בקליפורניה המסוגלת לספק את כל רוב חלקי הפלסטיק / גומי. מדובר של חלקים חדשים, לא איזה סטוק ישן משנות ה -60'.

ג. לסירת הצד של וולקוביץ' יש בקליט פנס ייחודית, חציה לבן וחציה אדום. יש למישהו בקליט כזאת מיותרת?

ד. חשד לבלאי גבוה בתושבות המתלים: אופנועים המחוברים לסירת צד חווים עומסים צידיים שהמתכנן לא חזה. האם מנסיון בעלי אופנועים כאלו, אכן מתפתח בלאי גבוה בחלקים מסויימים באופנוע?

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כלי מיוחד ונדיר ,גם בעולם לא שרדו הרבה כאלה,נראה כי הוא בעל בסיס טוב מאוד לשיפוץ!.אכן יש בלאי בחלקים שונים של האופנוע עקב הרכבת סירה בעיקר אם היא לא סירה מקורית.אתה תראה זאת כאשר תתחיל בשיפוץ תוך כדי פרוק החלקים.

בהצלחה!,חן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה בשיפוץ מהשכן שלך...:-D

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תמונות של הרביט שהיה לי[/quote

לירוי

הרביט הזה פורק לגורמים ומשמש היום לחלקים

יש לך פרויקט מענין

כל מה שאתה צריך רק תבקש

תהנה מהשיפוץ אריה

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרביט קרבורטור בסיסי של Keihin, מסוג PW24CH.

ספר המכונאי שלי מתאים לדגם S601B, ושם יש קרבורטור אחר. האם הקרבורטור שלי הוא המקורי? אני משער שכן, גם בזכות הבלוג של הבחור הזה מיפן, ששיפץ קטנוע זהה: http://moribeast666.at.webry.info/theme/57b38efe7d.html

באדיבות ספריי לניקוי קרבורטורים הג'יפה ירדה, ומעברי הדלק נפתחו.

אין כאן הרבה אטמי גומי.

אטם כוסית הדלק נראה יבש, אם כי לא מתפורר. ל- Banjo היו אטמים מאולתרים, שיושלכו לפח.

לכאורה, את החלקים הנ"ל לא קשה להשיג. אבל, האם שסתום המצוף (ראו תמונה) בלוי? הקונוס בהחלט נראה שחוק, אך איך יודעים אם הוא גמר את חייו?

אורן

Carburetor_before.jpg

Caburetor_After_body_1.jpg

Caburetor_After_body_2.jpg

Caburetor_After_with_parts.jpg

Fuel Valve 1_Reduced.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות מדברות בעד עצמן - הכל היה מצופה בשכבה עבה של שמן שחור.

פנים המסנן היה מקורי, לפי הצורה הייחודית, אך התפורר לאבקה מייד כשנגעתי בו. כמות הפיח במסנן ובקרבורטור מעידה על בק-פיירים חוזרים ונשנים, אולי בגלל חוסר הטיפול בקרבורטור.

בית המסנן עצמו נראה עשוי מפח מגלוון פשוט. איך לגרום לו להיראות חדש? אשמח לטיפים.

אורן הרשקו

Air_Filter_Brfore.jpg

Air_Filter_Logo_Reduced.jpg

Air_Filter_House_2_Reduced.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה לשסתום המצוף

כשהקרבורטור מורכב הפוך אותו ב 180 מעלות ונשוף לפתח כניסת הדלק בקרבורטור עם אין כניסת אויר סימן שהוא תקין

לגבי חידוש בית המסנן ציפוי ניקל הפתרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תמונות של הרביט שהיה לי[/quote

לירוי

הרביט הזה פורק לגורמים ומשמש היום לחלקים

יש לך פרויקט מענין

כל מה שאתה צריך רק תבקש

תהנה מהשיפוץ אריה

למה קנית אותו?מתי?למה אתה לא מספר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה קנית אותו?מתי?למה אתה לא מספר?

לא קניתי אותו הגעתי לאיש שפירק אוטו כשחיפשתי חלקים

היתה שם בעיית נירת

יש לי שניים אחרים לחלקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...