Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[קטלוג מצתים של NGK] מצתים לפג'ו 106, 205, 206, 306 (-כל- הדגמים).

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 5863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחרתי להעלות את קטלוג המצתים של NGK לדגמי פג'ו מפאת ריבוי המכוניות מסוג זה בפורום וע"מ לראות אם יש הבדלים במצתים בין מכונית למכונית.

מרבית היצרים אינם נוהגים לשנות את סוג הפלאגים לעיתים קרובות. רובם משתמשים בפלאגים סטנדרטיים בעלי אותו טווח טמפרטורה (פחות או יותר) ואותו מרווח אלקטרודה (לא תמיד).

במקרה של פג'ו, כמו אחרים, קיימים שינויים קלים מאוד במצתים שכדאי לשים דגש עליהם. שוב, לא משהו היסטרי - אבל כדאי לשים לב (למשל: 106 1300, לפי הקטלוג, צריכה פלאג קר עם 2 אלקטרודות, כנ"ל גם ה 1600).

תשומת הלב העיקרית צריכה לבוא בעיקר למספר האלקטרודות שדורש היצרן (אצל NGK מדובר באות K בסוף המקט של הפלאג, מה שמציין 2 אלקטרודות "מינוס") ובעיקר לטווח הטמפרטורות של כל פלאג ומרווח האלקטרודה.

שימו לב לדבר נוסף: ב 106 למשל, היצרן ממליץ על פלאג חם יותר לדגמים מסויימים ועל פלאג קר יותר לדגמים אחרים. לכעורה, כולם 1400 סמק אבל סמוך לכל דגם מצויין דגם המנוע, שנתון והפלאג המתאים. ככל הנראה, שינויים ביחס הדחיסה או במערכת ההצתה או בשיגרת הטיפולים גורמים ליצרן לשנות את סוג המצת בהתאם לדרישות.

יש לציין שפלאג קר תורם לשמירה על טמפרטורה סבירה בבית השריפה שמטרתה למנוע הצתה עצמית של הדלק ("צילצולים") אך בו זמנית עלולה לגרום לאיזור להישאר "קר" מידי, מה שעלול לגרום, לטווח הרחוק, הצטברות של שאריות שלא נשרפות ואינן נפלטות החוצה.

הרעיון הוא לבחור בפלאג המתאים - ולכן הקטלוג הנל מציין את הפלאגים המתאימים לכל רכב.

פלאגים מסוג BKR6E, BKR5E הינם מאוד נפוצים - כמו גם BKR6E-11 שאינו נמצא בשימוש פג'ו במכוניות אלו (יותר ביפאניות כמו סובארו, סוזוקי, דייהטסו וכד').

שוב, שימו לב לאות K המציינת מצתים בעלי 2 אלקטרודות (אורך חיים עדיף) בסוף כל מקט של פלאג. רוב הפלאגים זהים לחלוטין מבחינה חיצונית, הספרות 5 ו 6 באמצע המספר מציינת את טווח הטמפרטורה (5 = חם יותר, 6 = קר יותר).

שימושי למי שלא יודע איזה מצת הוא צריך לאוטו שלו.

אין צורך לרוץ ולהחליף פלאגים :) מידע זה חיוני לפעם הבאה שתחליפו.

106

download.php?id=9545

download.php?id=9544

205 (ו- 206)

download.php?id=9543

download.php?id=9542

306

download.php?id=9541

download.php?id=9540

איציק

PUG306-2.jpg

PUG306-1.jpg

PUG205-2.jpg

PUG205-1.jpg

PUG106-2.jpg

PUG106-1.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ביאור למק"טים של NGK

download.php?id=9546

איציק

NGK.jpg

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :mm_yeah:

תיכננתי להחליף פלאגים בקרוב, אני מוכן לנסות גם אותם - ניסיתי כבר את כולם :wink:

עד היום הבוש סופר 4 מובילים בדירוג שביעות הרצון, שלי לפחות.

אז איפה אפשר להשיג NGK לצרפתיות ?

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי אני צריך להחליף את שלי לפי מה שכתוב ברשימות האלה, קניתי אלקטרודה אחת 0.9 ל106 S16 של SAGEM. נחליף לפני שמרכיבים אותם על האוטו? (הם חדשים באריזה ויש עוד 600 ק"מ להחלפה)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BKR6E אין בעיה להשיג (אלקטרודה אחת). בגירסת ה-2 אלקטרודות הוא יותר נדיר (וזו לדעתי בעיה, אבל שווה להעיף מבט שוב ולראות אם נשאר משהו על המדף :wink: ).

ניסית פעם את הפלאגים של AC-DELCO ?

(דגם R7602, עם 2 אלקטרודות, מרווח 0.9 ממ - מדובר בפלאג MADE IN FRANCE). שים לב לתמונות:

איציק

download.php?id=9548

download.php?id=9547

R76022.jpg

R7602.jpg

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי אני צריך להחליף את שלי לפי מה שכתוב ברשימות האלה, קניתי אלקטרודה אחת 0.9 ל106 S16 של SAGEM. נחליף לפני שמרכיבים אותם על האוטו? (הם חדשים באריזה ויש עוד 600 ק"מ להחלפה)

אם אתה מחליף לפי הוראות היצרן (אצלך זה כל 20K ? או יותר ?) - כדאי להחליף ל-2 אלקטרודות ולו בגלל אורך החיים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליף לפי הוראות היצרן (אצלך זה כל 20K ? או יותר ?) - כדאי להחליף ל-2 אלקטרודות ולו בגלל אורך החיים.

איציק

איציק איך המצתים האלו בהשוואה לבוש סופר -4 ?

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BKR6E אין בעיה להשיג (אלקטרודה אחת). בגירסת ה-2 אלקטרודות הוא יותר נדיר (וזו לדעתי בעיה, אבל שווה להעיף מבט שוב ולראות אם נשאר משהו על המדף :wink: ).

(דגם R7602, עם 2 אלקטרודות, מרווח 0.9 ממ - מדובר בפלאג MADE IN FRANCE).

לא, אין לי ניסיון עם AC-DELCO , לחלוטין.

מה מחירם ומידת זמינותם ? נכון להיום הפלאגים של בוש הם הזמינים ביותר עבור המכונית שלי.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(דגם R7602, עם 2 אלקטרודות, מרווח 0.9 ממ - מדובר בפלאג MADE IN FRANCE).

לא, אין לי ניסיון עם AC-DELCO , לחלוטין.

מה מחירם ומידת זמינותם ? נכון להיום הפלאגים של בוש הם הזמינים ביותר עבור המכונית שלי.

זמינים מיידית.

מחירם, כמדומני, לא יותר מ 80~ שח לסט של 4.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איזה פלאגים אני צריך של בוש? בקטלוג שלהם לא מצאתי את הרכב שלי (106 S16) ולכן אני לא יודע מה בבוש הכי מתאים לי (אלא אם יפנו אותי למקום שמוכר NGK ובקטלוג אני רואה מה אני צריך)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק

איציק איך המצתים האלו בהשוואה לבוש סופר -4 ?

מרבית הדגמים של הבוש SUPER 4 המשווקים בארץ הם מדגם "FR 78X", מה שאומר מרווח אלקטרודה של 1.1 ממ וזה לא מתאים לרכבי פג'ו המדוברים.

יש גם FR 78, אבל בד"כ לא מביאים אותם הרבה, והם מתאימים (מרווח של 0.9 ממ).

תכל'ס ? חבל על הכסף. הבוש SUPER 4 מאוד יקרים (מעל 120-130 שח) ובמחיר שלהם אפשר לקנות בקלות 2 סטים חדשים של פלאגים טובים ולהחליף באותה תדירות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איזה פלאגים אני צריך של בוש? בקטלוג שלהם לא מצאתי את הרכב שלי (106 S16) ולכן אני לא יודע מה בבוש הכי מתאים לי (אלא אם יפנו אותי למקום שמוכר NGK ובקטלוג אני רואה מה אני צריך)

בהחלט:

NGK BKR6EK שווה ערך ל

BOSCH FR7LDC

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל היכן ניתן להשיג את NGK?

NGK BKR6E אפשר להשיג בכל חנות חלפים.

במקרים קיצוניים (אם לא מצאת ואתה ממש רוצה), גם BKR6E-11 יהיה טוב, רק אם תכוון לו את מרווח האלקטרודה ל 0.9 ממ (ה 11 מסמל מרווח אלקטרודה של 1.1 ממ).

ההבדל בין ה BKR6EK לבין ה BKR6E הוא בסה"כ אלקטרודה נוספת. לא קריטי אם אתה מחליף פלאגים כל 10-15 אלף ק"מ.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...