Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהם הפרמטרים לקבלת אישור תקינה לרכב בארץ ?

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 5989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת,

אני רוצה לדעת מה בעצם בודקים ברכב על מנת לקבל אישור תקינה עבורו.

ושאלה נוספת, קראתי באתר הייבוא של המכס שמי שמעוניין לייבא רכב לארץ צריך לקבל עבורו אישור תקינה,שזה ברור ומובן.

מצד שני,בדקתי את הנהלים לגבי ייבוא רכב לארץ ע"י תושב חוזר למטרות ביקור (כלומר הבאת הרכב לארץ נניח לתקופה של חודש) ולא היה מצויין כלום לגבי אישור תקינה וכדומה שהרכב צריך לקבל.

מישהו יכול לשפוך אור על הנושא של הבאת רכב לביקור בארץ ?

האם ייתכן שלמטרת ביקור בלבד אפשר להביא גם רכב שהוא למשל הגה צד ימין ? (נניח במקרה שזה רכב שקיים בארץ,אבל כמובן בהגה צד שמאל).

תודה

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישור תקינה נדרש בכדי שרשות הרישוי תדע שהרכב המיובא עומד בסטנדרטים שנקבעו במדינת ישראל, כיוון שהרכב האמור הופך להיות חלק ממצבת כלי הרכב במדינה באופן שגרתי. כמו כן נדרש אישור יבואן לגבי כך שהרכב יכול לקבל שירות במוסכיו, (כלומר היבואן לוקח עליו התחייבות לתת שירות לדגם האמור).

לעומת זאת רכב שמיובא למטרת ביקור בלבד, הוא רכב זמני במדינה, תקופת שהותו המותרת מוגבלת, ובכל מקרה בתום תקופת הביקור הוא חייב לצאת מהארץ. להבטחת הוצאת הרכב מהארץ מפקידים פיקדון בשווי המיסים, ואם הרכב לא יוצא, הפיקדון מחולט וגם הרכב לא יקבל רישוי ישראלי.

כיוון שהרכב הוא זמני במדינה, לא מקפידים כל כך על תקינה.

באופן דומה גם ישראלי יכול לצאת לעולם עם רכבו הישראלי.

יש מקרים שבהם רכבים נמכרים בארץ (בעיקר ע"י שגרירויות) ובפירוש רשום שהרכב נמכר ליצוא בלבד. מקרים אלה קיימים עקב כך שהשגרירות מיבאת רכב ספציפי ממדינתה ואח"כ לא משתלם לה ליצאו חזרה ולמוכרו בארצם.

יש מקרים שסוחרים קונים ומייצאים לירדן.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר תודה רבה על התשובה המפורטת,אני רק אקשה ואשאל שוב,ידוע לך מה הנוהל לגבי הבאת רכב עם הגה בצד ימין למטרת ביקור,הדבר אפשרי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי.

יחד עם זאת, ראיתי לא מזמן הגה ימני לתייר בארץ (מספר זר), כך שאני מניח שהדבר אפשרי.

צריך לזכור שבגלל הכיוון ההפוך, הרבה יותר קשה להסתגל לתנועה, דבר שמלכתחילה מועד לפורענות.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ראית בכבישי הארץ רכב נוסע עם הגה בצד ימין אז אני מניח שהדבר אפשרי,אני מניח שגם הרכב של התייר יובא לארץ למטרת ביקור בלבד.

זו הבעייה,שמשרד התחבורה לא ברור בעמדתו בנושא מבחינת רכב שמייבאים לביקור,ולמי שנמצא בחו"ל אין ממש לאן לגשת כדי לקבל תשובה חד משמעית (אתר האינטרנט של משרד התחבורה לא ממש פעיל).

בכל מקרה, תודה רבה אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא דחוף למחר בבוקר,פשוט שולחים מכתב בדואר רשון ומחכים לתשובה, אני מניח שתוך חודש תקבל תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה לא דחוף למחר וגם לא לחודשים הקרובים,זו שאלה שמאוד עניינה אותי מהסיבה שאני מתכנן רכישת רכב בקרוב וככל הנראה השאיפה היא להביא אותו לארץ למטרה מסויימת,והיה חשוב לי מאוד לדעת אם הדבר בכלל אפשרי, כי להביא את הרכב אני לא מאמין שצריכה להיות בעייה,לנסוע איתו בכבישי הארץ זה נראה לי כבר סיפור אחר.

רוב תודות אמיר !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להביא את הרכב זו הכי בעיה, כי אפשר רכב עד שנתיים, או מעל 30 שנה אם אני לא טועה זו התקנה

, ואתה תשלם מכס על הרכב, אז אם אני לא טועה יצא לך לשלם כמעט פעמיים את אותו הסכום,:evil:

פעם אחת לקנות בחו"ל , ופעם שניה לשלם מכס למדינה, ועזוב את ההובלה מחו"ל לארץ וביטוח של העברה :shock:

אתה יכול לנסות לברר אם יש מכרזים של רכבי ממשלה לשעבר או של משרד הביטחון, או של כל גוף מוסדי גדול כזה או אחר, כי יש ירידת ערך כמעט אוטומטית אם אני לא טועה של 15 או 20 אחוז כי זה רכב לא פרטי וברישיון רכב יהיה רשום בסעיף של "רישום קודם" את סוג הבעלים הקודמים,קח בחשבון שרכבים אלה חרושים בק"מ בלשון המעטה...(אבל מצד שני יכול להיות שתהיה להם הסטוריית טיפולים מתועדת הרי זה רכב מדינה הם מטפלים לפי היבואן ולא אצל חאפר)

אז אם אני לא טועה אתה תצטרך לשלם את המכס , כי רכב למטרת המדינה או מונית או מנכה, בקיצור לכל מיני מטרות אחרות מלבד פרטי, אין עליו תשלום מכס, ושאתה תהפוך אותו לפרטי ,אז תצטרך לשלם את זה, נדמה לי שמעל 5 או 6 שנים המכס מתבטל אבל אני ממש לא בטוח בעיניין אז אל תתפוס אותי במילה

זה בגדול מה שאני יודע, תריץ חיפוש בגוגל תחת הביטוי "ייבוא אישי רכב"

ואתה תקבל את הדף המפורט

בהצלחה.......

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור מעליי,

תודה רבה על הניסיון לעזור אבל אתה לא ממש בכיוון לצערי.

ראשית,לתושב חוזר מותר לייבא רכב שהוא חדש או משומש בן 4 שנים או רכב אספנות.

דבר שני,אתה מדבר על הבאת הרכב באופן קבוע לארץ,מה שמצריך אישור תקינה עבורו,אני מדבר על הבאת הרכב לביקור, משמע תקופת זמן קצרה עם התחייבות של החזרת הרכב לחו"ל,מה שככל הנראה אינו דורש ביצוע תקינה לרכב.

אגב,גם עם אשלם את המכס,יהיה יותר שווה לקנות רכב מחו"ל,במיוחד רכב משומש,ההבדלים במחירים בין ישראל לבין חו"ל הם שמים וארץ.

ברכבים יקרים הפער בכלל יכול להגיע להבדל של מאות אחוזים.

סתם דוגמא, במחיר שאתה תקנה בארץ איזו פורש בוקסטר,פה אתה תקנה למבורגיני משודרגת ומשופרת להפליא.

יש טעם להמשיך ?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...