Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שימור ושיפור Mazda Familia Neo- כבר 14 שנים.

AmitGo
שימו לב! השרשור הזה בן 746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפתרון הראשון הוא מציאת אנטנה מקורית + תושבת הגומי שלה.

אנטנה שכז מקוריתו לא נמצאה בעלות סבירה כלל, לאחר כמה הצלבות של מידע (כרגיל , זה חלק מהכיף שבדבר), התברר שעבור רוב היצרנים היפנים

חברה אחת מייצרת את האנטנות לאורך השנים.

בדיקה מול אתר החברה, ונמצא המקט הדרוש, משם עברתי לEBAY והאנטנה הוזמנה.

עברו כמה ימים, והחבילה הגיעה ארצה (הוזמנה דרך אפשרות השילוח הגלובלית של EBAY), כבר שהגעתי לאסוף אותה, משהו לא הסתדר לי...

האנטנה הייתה מקופלת לשניים :shock::shock:... ארוזה בצורה גרועה מאוד.

לקחתי את החבילה, צילמתי את כל תהליך הפתיחה שלה, וכמובן האנטנה שבורה...

נפתח דיספיוט באיביי, המוכר טען שארז את החבילה בקופסא קשיחה ושלח לכתובת בארה"ב, איביי ככל הנראה במרכז המיון שלהם פתחו את החבילה וארזו מחדש ללא קופסא קשיחה.

לאחר דין ודברים, קיבלתי זיכוי מלא מאיביי, (ללא אשמת המוכר כלל) אך האנטנה נשארה שבורה...

חשבתי עם עצמי , היי אני לא משתמש גם ככה באנטנה אף פעם, את שירותי המוזיקה אני צורך בסטרימניג ישירות מהנייד ומשדר למערכת בבלוטוס.

אז פשוט אשתמש באנטנה החדשה כ "פקק" לא מתפקד, אשלוף את הישנה ואסגור את הפתח וזהו.

מה שנקרא "נקבור" את האנטנה ברכב וזהו.

אז האנטנה הישנה נשלפה, לשם כך יש צורך לפרק את הקורה (שגם ככה הייתה מפורקת), פירוק גומיית האטימה, ניתוק האנטנה מהמערכת עצמה, ושליפתה מקורת הרכב.

אז האנטנה הישנה נשלפה, שמח וטוב לבב מנסה להכניס את האנטנה החדשה.. אך המוביל שהגיע עם האנטנה קצר מידי, ולא מצליח להוביל את האנטנה לאורך כל הקורה עד למקומה, הכנסה בכוח יוצרת מצב בו בסיס האנטנה אינו מתיישר עם הקורה עצמה ו בעת ההברגה נותר חלל בין תושבת הגומי לקורה עצמה, ומשם בטוח יחדרו מים. (מקווה שהצלחתי להסביר)

אם כך האנטנה הנל אמנם מתאימה בחורים, אך לא מתאימה למהלך הקורה של הרכב...

מצ"ב תמונות של האנטנה החדשה (שהגיעה שבורה- וניסיתי לתקנה ולישרה) מול הישנה, כמו כן תושבת הגומי של האנטנה הישנה.

IMAG0441.jpg

IMAG0451.jpg

IMAG0472.jpg

IMAG0474.jpg

IMAG0475.jpg

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 431
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב, אז האנטנה החליפית אינה מתאימה כמו שצריך.

עם ההבנה העצמית כי אין לי כלל צורך באנטנה ברכב כבר הגעתי.

עכשיו למצוא פתרון ראוי.

מבדיקה של עוד יצרנים יפניים, שמתי לב כי היו דגמים של הונדה סיויק שהגיעו באותם שנים (94-98 )ברמת אבזור, שאינה כוללת מערכת ואינה אנטנה.

כמובן שבכל הדגמים היו חורי הברגה מוכנים בקורה שהרי המפעל מייצר את כלל הרכבים באופן זהה, אך הרכבים שהגיעו ללא מערכת או אנטנה הגיעו עם מכסה פלסטיק, גומיית אטימה וברגים המבטלים את האנטנה ברכב.

ממבט כללי, זה נראה כי חורי הברגים אכן מתאימים מבחינת המרחק, הנל בדקתי מול תרד ישן באחד הפורמים באינטרנט, מקסימום לא יתאים נקדח חור נוסף ונאטום את הישן.

הוזמן קיט מקורי מלא ממוכר ביפן, כולל את המכסה, ברגים , ואטם גומי.

החלק הגיע לאחר שבועיים, כיסוי נגד הגשם בקורה הוסר, והמכסה מתאים בול בברגים, מידת ההברגה זהה, אך הבורג קצר מידי.

מעבר על קופסאת הברגים המשפחתית ואותרו 2 ברגים מתאימים באורך המתאים.

החלק הורכב, יחד עם גומיית האטימה החדשה ובא לציון גואל, מאז עברנו כמה ימים גשומים במיוחד, והקורה והגג יבשים לחלוטין.

זה גם מתאים במראה לרכב, מתי שהוא שאבצע פחחות וצבע מלאים לרכב, זה פתח שבוואות אסגור ואחליק לגמרי, בזהה לקורה בצד ימין.

לפחות הרכבתי חלק שהוא יפני. :wink: (שומר על אחידות)

בנושא האנטנה עצמה וקליטת שידורי רדיו, הזמנתי אנטנה פנימית לרכב, כאשר היא תגיע, אחבר ואחלוק רשמים.

בתקווה שחלל הרכב ישאר כעת יבש לאורך זמן.

Screenshot_20200104-205127_1.jpg

Screenshot_20200104-205208_1.jpg

Screenshot_20200104-205211_1.jpg

IMAG0707.jpg

IMAG0710.jpg

IMAG0709.jpg

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הפרקים של WHEELER DEALER אד נתקל בחדירת מים והוא עלה על הנזילה עם מכונת עשן(פשוט הפעיל מכונת עשן וראה מאיפה בורח עשן כשהכול סגור..)

תודה על השיתוף!

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מכיר את שיטת העשן...

רק שאין לי מכונת עשן זמינה, ואינני מעשן... (אצטרך חתיכת ריאות).

דרך נוספת היא ערבוב של סבון מים, את התערובת

סופגים בסמרטוט ומורחים על האזור החשוד.

מהצד השני, מזרימים אוויר ,(בעזרת משאבת ניפוח

פשוטה), היכן שנוצרות בועות סבון... שם נמצא החור.

עוזר בעיקר במציאת בעיות איטום בשמשות וגומיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האנטנות האלה זה אחד הדברים הכי מיותרים ברכב ב2020, אבל זה גם אביזר תקופתי נחמד. במקומך הייתי מנסה למצוא אנטנה להחלפה, או אפילו מכין פלאג מהבסיס של האנטנה המקורית בהדפסת תלת מימד או משהו, רק שישמור על המראה של ה90's.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנטנות האלה זה אחד הדברים הכי מיותרים ברכב ב2020, אבל זה גם אביזר תקופתי נחמד. במקומך הייתי מנסה למצוא אנטנה להחלפה, או אפילו מכין פלאג מהבסיס של האנטנה המקורית בהדפסת תלת מימד או משהו, רק שישמור על המראה של ה90's.
בוקר טוב.

מסכים, אכן הכי נכון ונאמן למקור, היא מציאת אנטנה מקורית.

לצערי לאחר נבירות ברשת, פיספסתי אחת למכירה בצרפת.

מעבר לכך לא מצאתי...

הדפסת תלת מימד להכנת פלאג בסיס, רעיון נחמד מאוד. סוגיות נוספות בנושא היא העלות הסופית, ומציאת מקום טוב אמין ומקצועי. (בנוסף שלא תיהיה לו בעיה לייצר חלק אחד בודד).

בשכלול כל הסוגיות הללו, לטעמי הפלאג של ההונדה "מתיישב" טוב עם המראה של הרכב (גם הפלאג הוא מתקופת 90s).

בנוסף כפי שציינתי, הכיוון הוא לסגור ולבטל את חור האנטנה לחלוטין, כאשר הרכב יגיע לאספנות (עוד 6 שנים), כחלק מפחחות צבע מלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה השרשור היחיד בפורום שבכל פעם שהוא מוקפץ אני מצפה לאיזה תגובה בסגנון "נו יש חדש?", וכל פעם אני מתאכזב לטובה (כמאמר המשורר ש.חלבי), כשאני רואה שמתפרסם עוד פרוייקט קטן בהליך השימור של הרכב הזה.

מדהים.

תמשיך ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב... יצא מושלם

תמיד נהנה לראות את ההשקעה שלך.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

כרגיל כיף לקרוא!

מעניין אם במוסך היו עולים על זה בקלות יחסית או שהיו מפרקים חצי אוטו או לפחות כמה חיישנים.

יצא לי מעט להשתמש בפורסקאן בתקופה הקצרה של המונדאו שהייתה לי, אחלה דבר!

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...