Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם - התקנת בידוד אקוסטי מקיף ברכב

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו.

התחלנו.

לא עוד דיבורים באוויר ובוקי סרוקי. היום זה הגיע.

כבר כמה חודשים טובים שאין לי כלום (אלא אם אתם קוראים לרדיו טייפ קנווד ורמקול בודד של פיוניר 5.25 וואן וואיי "מערכת"). הגעתי למסקנה שהכי טוב ומשתלם כלכלית יהיה למכור הכל ולהתחיל מ- 0. עם הידע שהספקתי לצבור במהלך השנתיים האחרונות חשתי מספיק בטוח כדי להציב לעצמי רף, תקציב ואילו רכיבים אני רוצה שיהיו לי במערכת.

אבל זה לא הולך להיות שרשור על המערכת גונא-בי שלי. אלא שרשור עם תמונות והסברים מהבידוד האקוסטי שהתחלתי לעשות היום ברכב.

אני מניח שרובכם קראתם את המאמר המדהים והמשפיע (:wink:) של הבחור מארה"ב שעשה בידוד אקוסטי מקיף ברכב שלו ופרסם את מסקנותיו, ואם לא אז: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=137076

הרכב שלי הוא טויוטה סטארלט מבציר 97'. רכב יפני קטן וטיפוסי, מה שאומר אמינות גבוהה אבל מעבר לזה כלום. האבזור בסיסי ודל ביותר כמו גם הבידוד מרעשים ועובי הפח.

כל זה הוביל אותי להחלטה שאם אני רוצה מערכת טובה ברכב - יש לטפל קודם באקוסטיקה של הרכב, וכאן מתחיל הסיפור.

לפני חודשיים~ רכשתי שני קיטי באלק של דיינמאט אקסטרים בעזרתו האדיבה של אחד מחברי הפורום. החלטתי ללכת דווקא על האקסטרים מפני ש:

א. הוא הוצע לי במחיר מצויין.

ב. הוא המוצר האיכותי היחידי שיש היום בשוק בארץ.

ג. על אף שלדעתי המוצר הטוב ביותר בשוק הוא הסקנד סקין דאמפליפייר פרו, סעיפים א' ו ב' הם אלו שהטו את הכף.

חשבתי מאיפה להתחיל את העבודה והחלטתי שתא המטען יהיה נקודת הפתיחה של הפרוייקט. רציתי בעיקר מקום שיהיה נוח לעבוד ולהתנסות בעבודה על החומר החדש.

חומרים נדרשים:

1. סכין יפנית.

2. מספריים.

3. ארגז כלים עם כלי עבודה בסיסיים.

4. רולר ייעודי.

5. דלי עם מים.

6. מטלית רכה.

7. מטלית רכה 2.

8. ספירט כחול (אלכוהול מפוגל)

9. זמן. המון זמן.

ירדתי היום בבוקר לרכב, הוצאתי את הדברים מתא המטען וזה מה שקיבלתי:

picture044largegw8.jpg

picture043largeme2.jpg

דבר ראשון שעשיתי היה להוציא את שטיח הלבד המלוכלך והמחורר מכל המגברים ונסיונות ההתקנה שהיו לי. פירקתי גם את ה"קאפות" העליונות של בולמי הזעזועים, הוצאתי את המגש האחורי והגלגל הרזרבי וזה מה שקיבלתי:

picture048largern3.jpg

רציתי גם לפרק את דיפוני הפלסטיק שמחפים על בתי הגלגל האחוריים, אך גיליתי שלשם כך יש צורך לפרק את משענות הכסאות האחוריים. לא עברו שתי דקות עד שמרפי עבר להגיד שלום וידית הראצ'ט נשברה. נאלצתי לדחות את הפירוק ואת בידוד בתי הגלגלים האחוריים למועד אחר.

ניקוי השטח:

כמוזכר במאמר ובהוראות השימוש, יש לנקות היטב את המשטח אשר עליו אנו עומדים להתקין את יריעות הבידוד.

לקחתי מטלית ספוגה במים והתחלתי לעבור על רצפת תא המטען. כאשר החלטתי שהרצפה נקייה דייה לקחתי את המטלית השנייה וספגתי אותה בספירט כחול. לאחר וידוא כי המשטח נקי מכל שבב שומן או לכלוך לא רצוי, הרגשתי בטוח להתחיל בפעולת התקנת הבידוד. ככה זה נראה:

picture050largerq0.jpg

picture049largeyz9.jpg

כמו שאתם שמים לב את היריעות לא חתכתי בצורה סימטרית. העדפתי לעבוד עם יריעות קטנות ובצורה נוחה יותר. זה שהיריעות לא סימטריות או קטנות לא משחק כאן תפקיד. הרעיון הוא שהחומר יהיה במגע עם הפח, ולכן לדעתי עדיף לעבוד עם חתיכות קטנות ולהבטיח שהן נדבקות היטב לפח מאשר לעשות עבודה "חלקה" יותר עם חתיכות גדולות ואסתטיות שלא הודבקו טוב.

על משטחים גדולים וישרים אין בעייה לעבוד עם חתיכות גדולות. הבעייה עם תא המטען הוא שהוא מלא קימורים, ועל אף גמישות החומר הוא לא גמיש מספיק.

אחרי כמה שעות חבר קפץ אלי עם ערכת מפתחות ראצ'ט קצת יותר רצינית מהצעצוע שעבדתי איתו והצלחתי להסיר את משענות המושבים האחוריים ולפרק את דיפוני הפלסטיק:

picture053largebk9.jpg

מאחר ועד שחברי הגיע התעייפתי החלטתי שמספיק עם העבודה להיום ואת השאר נמשיך במהלך השבוע (אלא אם הבוסית שלי תחליט שעלי לראות רק את הזריחה והלילה :evil:). זרקתי לתוך הרכב את המשענות, המגש האחורי, כלי העבודה ושאריות הקיט והחלטתי שמיום ראשון הרכב מושבת עד לסוף הפרוייקט.

דגשים וטיפים שלמדתי מהיום הזה:

1. שימו לב לפירוק. כל רכב שונה זה מזה. רכב יפני ורכב אירופאי לא בנויים אותו הדבר. זמן העבודה הכולל שהשקעתי בפירוק (בלי לדעת מה מחובר איפה) עמד על אולי 10 דקות. אני משוכנע שיש רכבים אחרים שפירוק כזה מסיבי יכול לקחת הרבה יותר זמן + פוטנציאל נזקים גדול.

2. להיזהר עם כריות אוויר ומותחני חגורות בטיחות!!! אם הרכב שלכם מצוייד בכריות אוויר צידיות ("וילון") עדיף שבכלל לא תתעסקו עם זה. יש רכבים בהם יש מותקנים מותחנים (עם נפץ) לחגורות הבטיחות האחוריות, שם בכלל זאת סכנת נפשות. לא יודעים אז לא מתעסקים.

3. העבודה מעייפת. ממש מעייפת. ההתקנה דורשת ריכוז והעבודה עם הרולר מייגעת.

4. כמות החומר שרואים בתמונה האחרונה היא כמעט 4 יריעות דיינמאט = קיט דלתות. 30 מ"ר של חומר בידוד מתחיל להראות כמו משהו הגיוני לבידוד כל הרכב.

5. החומר עצמו מאוד נוח לעבודה. אפילו שהיום היה קריר, החומר היה גמיש ונדבק בקלות.

זה מה שעולה לי בינתיים לראש.

בהמשך השבוע (או מקסימום בסופשבוע הבא) אני אמשיך את הפרוייקט ואעלה תמונות ורשמים לכאן.

תרגישו חופשי לשאול ולהגיב! 8)

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור! שתי שכבות.

משם מגיע מרבית הרעש.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה - אין ספק שזה אחד הדברים שלא משנה איזו מערכת יש לך, תמיד יוסיף וישפר את ההרגשה הכללית ברכב - אם זה בהשתקת רעשי דרך/פלסטיקים באחוז דציבל מסויים, או באמת לתת אקוסטיקה יותר טובה אם הולכת להתיישב שם מערכת ברמה גבוהה.

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מקווה. כדאי מאוד שזה ישתלם :evil: .

התחושה שלי הייתה שזה קצת מיותר לשים את הבידוד בשקע הגלגל הרזרבי. סה"כ הפח שם די עבה.

עם זאת בהחלט היה רעש שונה בעת שדפקתי עליו לפני הבידוד ואחרי. הרעש היה הרבה יותר עמום. מעניין מה יקרה בפועל בזמן נסיעה.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן! קבל ח"ח - זה כיף לא נורמלי לעשות את הדברים האלה

מה אתה הולך לבודד בסופו של דבר? תא מטען ודלתות קדמיות

או גם דברים כמו רצפה גג וקיר אש... ?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה יעלה לעשות התקנה כזאת (תא מטען) + שתי דלתות + חומר, במקום טוב? (מזדה 323)

אם יש לכם מידע מדוייק בנוגע לכמה מקומות (אחד מצויין, אחד רגיל), זה יהיה טוב יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רולר זוויתי של דיינמאט מפלסטיק שלדעתי הוא יותר טוב מהרולר עץ

בעבודה איתו ניתן להצמיד את החומר בצורה טובה יותר,במיוחד בזוויות ועיקולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה הולך לבודד בסופו של דבר? תא מטען ודלתות קדמיות

או גם דברים כמו רצפה גג וקיר אש... ?

אני מתכנן לבודד את קיר האש מהצד של הגלגלים והמנוע עד כמה שאפשר + את קיר האש מצידו הפנימי עד כמה שאפשר. אין לי שום כוונה לפרק את הדשבורד (מערכת המיזוג, מחשב הרכב, מחשב ABS וכל שאר הדברים העדינים שיש שם).

דלתות גם יטופלו. כרגע יש קיט דלתות אקסטרים ש"מדגדג" את הדלת. עם המידוופרים החדשים הדלת בכלל תיתלש מהמקום בלי בידוד מאסיבי :lol: .

הרצפה תעבור סוג מסויים של בידוד, עוד לא החלטתי כמה אני הולך להשקיע בה. אני מאמין שאם מבודדים היטב את בתי הגלגלים - רעשי הרצפה פוחתים בצורה משמעותית. ניסוי וטעייה.

הגג יטופל. אני לא מבין למה במרבית ההתקנות מתעלמים ממנו. חתיכת פח כזאת ענקית וכמעט אף פעם לא מתיחסים אליה. אני לא בטוח שכל הגג יכוסה, אבל בהחלט יעשה משהו כדי להפחית את הויברציות.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש יא עצלן :)

סוף סוף התחלת משהו בעבודה :)

נראית עבודה חלקה ואיכותית

תמשיך ככה

יש לך עוד הרבה

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוףףף סוף היתחלנו! יאללה מברוק! בהצלחה ידידי.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...