Jump to content

jonathanhassin

 • הודעות

  52
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי jonathanhassin

 1. אכן, יש שקע שוקו. אם יש צורך אמיתי הוא יוחלף בעתיד. למען האמת, לא ידעתי שישנה צורת שימוש בשתי פאזות בלבד בכיריים. חשבתי שמקובל להשתמש בארץ בשלושת הפאזות, ומכאן השאלה שלי. כשפירקתי את הכיריים הקודמות (קרמיות) גם הן היו מחוברות עם שתי פאזות. סיקרנת אותי מה עוד אפשר להוסיף :-) קצת ידע יש, ואשמח לשמוע גם אם לא ליישום תודה!
 2. שלום וצהריים בנעימים לכולם כחלק משיפוץ כללי של המטבח, אנחנו מתכננים להחליף את הכיריים לאינדוקציה. ראיתי את הכיריים האלה (בוש סדרה 6) באמאזון גרמניה- https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07H5KCF28/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 מחיר כולל משלוח מהיר כ-713 יורו (2800~ שקלים). בהוראות ההתקנה (מצורף צילום) מוסבר חיבור של פאז אחת או שתי פאזות, ואני לא מצליח להבין איך אני מחבר לשם תלת- פאזי (כרגע בקיר יש שקע "שוקו" ישן). אז.. א. איך הכיריים האלה באופן כללי? המחיר נראה לי קצת נמוך באופן יחסי. פספסתי משהו? ב. איך לחווט את התקע לכיריים? אשמח להסבר כללי על אופן החיבור הדו- פאזי המופיע בהוראות, ואיך להשתמש בו בתלת פאזי (מקווה שבכלל אפשר..). תודה פורום יודע כל 😊
 3. לא, אני לא חושב. פוטנציאל הנזק של הכבל למערכת החשמל של הרכב נמוך מאוד. כמו שכתבתי, bmw בעצמם מפנים לחברות חיצוניות לאספקת מוצרי טעינה. אז במקום לקנות את הכבל קומפלט (שברוב המקרים החברה מייצרת בעצמה), יש חברה שמציעה להשתמש במה שניתן מהכבל המקורי ואת האלקטרוניקה עצמה להחליף. תמורת חסכון של כמעט אלפייה אני לא רואה סיבה לא ללכת על זה.
 4. אני לא מבין למה אנשים חוזרים על זה שוב ושוב. אין כאן שום קומבינות. הכבלים המדוברים מאמאזון נמכרים בכמויות ועומדים בתקנים. השאלה אם הם יעבדו בארץ היא שאלה פשוטה בחשמל, ולא נסיון להנדס משהו מחדש. לצורך העניין, שלושה מהנדסי חשמל אמרו לי שאין שום חשש בחיבור כבל כזה. עוד משהו, הכבל לא באמת יכול לגרום נזק משמעותי לרכב. כל תפקיד הבקר שעל הכבל הוא להיות מתואם עם הרכב על מצב הטעינה, תקינות הארקה וכו'. למרות כל זאת, כאמור, רכשתי בארץ. Modchip, העלות אכן גבוהה, אבל לטענת החברה מוחלף כל הבקר של הכבל, אז המחיר סביר. באמת יש הרבה מדריכים, אבל גם אם אמצא משהו מתאים לכבל שלי הוא יהיה הסבה ל240v אמריקאי, ואז חזרתי לשאלה המקורית בשרשור. כמו כן, אין כבל מקורי של bmw בארץ. הם בעצמם מפנים לרכישה בחברת צד שלישי...
 5. למה מקור לא ידוע? אלה כבלים שנמכרים באלפים ועשרות אלפים ברחבי העולם. לא הייתי קונה אותו אם לא הייתי מקבל תשובה ברורה שאין בעיה. בכל אופן ירדתי מהרעיון, ואני משדרג את הכבל אצל חברה שמתמחה בכך בארץ (חברה שגם מייצרת כבלים כאלה).
 6. טוב. לאחר פניה לmemtech הוחלט כי הפתרון הכי סביר הוא הסבת הכבל. בעלות מקבילה בערך (950~ ש"ח) לכבל חדש באמאזון, ממירים את הכבל המקורי של הרכב לlevel 2. תודה רבה לכולם!
 7. אנשים בארץ מוכרים אותם במחירים מופרזים לגמרי. מחיר של חדש מגיע ל1,800, כמו שכתבתי. אני שואל באופן עקרוני על שימוש בכבל האמריקאי (כפי שתיארתי למעלה, שמוזן משתי פאזות של 110V), הסבה עצמית של הכבל שקיבלנו עם הרכב או רעיון יצירתי אחר...
 8. שלום לכולם, המקרה הוא כזה. ייבאנו ביבוא אישי BMW X5 edrive מארה"ב. הרכב כמובן מגיע עם כבל טעינה LEVEL 1 ומתאים ל120V. מכיוון ששנאי לא רלוונטי (מסובך לוגסטית ולא משתלם), אני מעוניין לקנות באמאזון ארה"ב כבל טעינה LEVEL 2 שעובד ב240V. העניין הוא שלפי מה שהבנתי הכבלים האלה מוזנים משתי פאזות. אני מעוניין לחבר אותו לשקע ביתי בארץ (פאזה ואפס). מהתייעצות עם חשמלאי נאמר לי שאין בעיה. מה דעתכם, למישהו יש ניסיון? אמור לעבוד? כמובן שאם יש למישהו פתרונות יותר ראויים אשמח לשמוע כמובן לפי מה שנאמר לי טלפונית בשיחה עם סוכנות של BMW בארץ, עמדת טעינה של GENERGY תעלה בארץ כ-1,800 ש"ח. מחיר הכבל בסביבות 800 ש"ח. כמובן שאם לא תהיה ברירה ארכוש בארץ. זה הכבל: https://www.amazon.com/gp/product/B018A6QK7C/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A141DW0W7J6ULN&psc=1 תודות!!
 9. נסה לחבר את הרכיב למחשב ולאתר אותו במנהל ההתקנים (אמור להופיע כלא מזוהה). קליק ימני והתקנה. כוון אותו ידנית לתיקייה עם הדרייבר מהאתר. אם הדרייבר מהאתר מגיע כמכוון חלץ את הקבצים כמובן. בד"כ זה יעשה את העבודה.
 10. איך נסית להתקין את הדרייברים? בד"כ ניתן להתקין בדרכים עקיפות אפילו שאין תמיכה רשמית
 11. השתדלתי להעביר אותו יחד עם האדמה שלו, כדי למנוע צורך בקליטה מחודשת. בכל מקרה, בהחלט לא אסון תודה חברים
 12. האדמה לא התייבשה עד כדי כך. זה אולי נראה ככה בתמונות בגלל שהיא מעורבבת עם לא מעט חול.
 13. טוב. העברתי לכלים גדולים ודאגתי להשקות כהוגן. עברה יממה ולא נראה שיפור..
 14. תודה על התגובות חברים. הכלים בתמונה כמובן עם ניקוז בתחתית, וזמניים עד להשרשה יציבה. לאחר מכן השתילים יועברו לאדניות ענקיות. הרעיון היה להשקות פעם בשלושה ימים כדי שהשורשים יעמיקו. הנחה של עציץ בכלי מים כבאופן רציף לא עלול לגרום להשקיית יתר? פלפל נחשב לרגיש לעודף מים למיטב ידיעתי
 15. בוקר טוב אנשים לפני מספר חודשים היה פה שרשור על גידול פלפלים, שעשה לי חשק לנסות גם ⁦. מפה לשם, הגיעו זרעים מגרמניה, שתלתי לפי המלצות של pepper joe. ביום שישי האחרון שמתי לב שאחד השתילים מתחיל לנבול, ואין לי מושג למה. מצע הגידול של השתיל הוא אדמת כבול רגילה שמוכרים במשתלות בארץ, מעורבבת עם בערך רבע מהכמות חול מסונן. המצע לח, ואני משתדל להשקות פעם בכמה ימים בלבד. השתיל מונח בצל בחום דיי גבוה, ומקבל שמש בשעות הערב. ממש לידו מונחים עוד כמה שתילים שנראים בריאים לחלוטין. מה אומרים בעלי הניסיון?
 16. אצלנו זה היברידי, ככה שהמנוע כבוי גם אם הרכב עובד. כבר היו כמה ימים שאמא שלי חזרה לאוטו אחרי יום עבודה ומצאה את האוטו מוכן לנסיעה.. ההתראה היחידה שיש היא כאשר מנסים לנעול מבחוץ והרכב עובד, (כמו שsperial תיאר) מעבר לזה כלום.
 17. במשפט הראשון התכוונתי לכתוב שככל ששטח החיכוך גדול יותר גם כוח החיכוך גדל, מחילה. אז הנקודה שלך לא מדויקת. זה לא חדש שצמיג רחב מגדיל אחיזה עם הכביש בטח ובטח שמדובר בתנאי רטיבות. כל עוד יש ניקוז תקין של מים, הכללים הם אותם כללים גם ביבש וגם ברטוב. החריג היחיד שאפשר לדבר עליו כאן זה צמיג או אספלט לא תקינים, ואז החיכוך הוא בין הצמיג למים, ולא לכביש. בכל מקרה כל זה יפה בתיאוריה (ופה אנחנו מסכימים). בפועל יכול להיות אספלט כ"כ בלוי וישן שכבר עדיף מקורצף. וכמו שאמרת, זה עדיין הרע במיעוטו.
 18. אני נוסע בכביש הזה בנשר כל יום לפחות פעם אחת הלוך חזור. אין לי מושג מאיפה אנשים מקריצים פה את האגדות על משאיות מחליקות/ רכבים משופדים על מעקות בטיחות/ 80 קמ"ש וכל מיני שטויות בסגנון. זה היה כביש מעולה שפשוט הרסו אותו. רעש מטורף, בלאי לצמיגים וכו' אחיזה של כביש מקורצף טובה יותר רק בשני תנאים בלבד שמחייבים זה את זה- 1. הוא בא להחליף אספלט ישן ושחוק 2. יש כמות משקעים גדולה בנג'י ידידי, אתה טועה ומטעה. כוח חיכוך מורכב משני פרמטרים. משקל ביחס לזוויות בין הגופים (נורמל) ומקדם חיכוך- אך ורק כאשר מדובר על משטחים קשיחים ובלתי גמישים לחלוטין. צמיג הוא חומר שנחשב לגמיש במיוחד במגע עם אספלט ופה נכנס גם משתנה נוסף- שטח חיכוך. ככל שיש יותר חיכוך בין משטחים שאינם חלקים החיכוך עולה בהכרח, משיקול פיזיקלי פשוט- יש יותר "נורמלים" שונים המוחזרים מהכביש לצמיג. במשטח יבש זה תמיד נכון. במשטח רטוב האפשרות היחידה לבדוק מה עדיף (אספלט מודרני איכותי וטרי מול כביש מקורצף) היא ניסוי. זאת בהנחה שלא לוקחים בחשבון שזה מסכן תמידית דו"ג, מפריע לאלפי נהגים מידיי יום וגורם נזק לצמיגים. וכנראה יש שם הרבה פחות תאונות משאתה חושב.
 19. מצחיק אותי כל פעם איך אנשים באים להתלונן כאילו הם הראשונים שעבדו איתם ונדפקו. אף פעם לא השתמשתי בהם ובכל זאת רק מכמות השרשורים בסגנון הזה אני גם לא אשתמש.
 20. אני לא מכיר את הרכב שלו ספציפית. במקום העבודה שלי חזרתי כל יום הביתה בדרך הררית ברכב הסעות ידני. כל יום היו נהגים שונים ורובם היו משתמשים בבלם היד לזינוק. מה בדיוק מסיח את הדעת בבלם היד?
 21. בעליות חדות עם רכב כבד הרבה יותר קל להשתמש בבלם היד. ראיתי הרבה נהגים מקצועיים שעושים את זה. הרבה פעמים גם נכבה להם המנוע. לא מתרגשים, מניעים ומנסים שוב. השיטה כמעט זהה לזינוק הרגיל. עוצרים, מרימים בלם יד, רגל שמאל על הקלאץ' וימין על הגז. מרימים לאט לאט את הקלאץ' עד הנקודה הנכונה (בשיטה זו זה הרבה פחות רגיש, אבל גם דורש תרגול). נותנים מעט גז בעדינות ומורידים את בלם היד. תנסה קצת במקום מבודד כדי לקבל את התחושות וללמוד להעריך נכון יותר. אני במקומך הייתי מצפה לנסיעה כזאת מאתגרת. כדי לעשות מסלול כזה לא צריך להיות מקצוען. עובדה שהמונים עושים אותו יום יום. אל תתרגש יותר מדיי, תהנה מהנסיעה ומהביקור. הפחד מהבלתי נודע הוא משהו טבעי שרק מתגבר כשלא נלחמים בו, זה תלוי בך.
 22. איתמר הבנת נכון. הצמיגים על כל סרן זהים. את המישלן אני משיג בהפרש של משהו כמו 150 ש"ח לכל צמיג מהc.drive של יוקוהמה. גם כשהחלפתי את הקדמיים הבחור מהפנצ'ריה (בחור אמין שאני מכיר) אמר שבהפרש כזה זה כדאי, וכך גם חשבתי בלי קשר אליו. אני טועה לדעתך? אני אתקשר לשנות את ההזמנה לקונטי או יוקוהמה, תודה חברים.
 23. אהלן, יש לי טויוטה קאמרי שנכשלה שבוע שעבר בטסט על צמיג סדוק בסרן האחורי (הוא עדיין במצב סביר). בכל מקרה, לפני כמה שבועות הוחלפו בסרן הקדמי צמיגים לצמיגים חדשים של מישלן. המחיר, כצפוי, בהתאם. אז חשבתי ככה, על החשיבות של צמיגים כאלה מקדימה אין ספק, בכל זאת, בלימה, תאוצה וכו'.. אבל למה לא לשים בסרן האחורי צמיג טיפה פחות טוב? (יוקוהמה c., קונטיננטל, או משהו בסגנון) ההפרש יוצא משהו כמו 350 ש"ח לשני הצמיגים, ובכל זאת מדובר בצמיגים מאיכות מעולה. יש טעם להשקיע את הסכום הנוסף? בכלל, צמיגים שונים על סרנים שונים זה משהו כדאי?
×
×
 • תוכן חדש...