Jump to content

TZR84

 • הודעות

  328
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי TZR84

 1. הייתי מתחיל בכניסה למוסך קצת יותר רציני ומעלה על ליפט לבדיקת מערכת היגוי ומתלים. אם הכל תקין נכנס למכון פרונט נורמלי ייעודי שהוא לא חלק ממוסך כללי ויש לו ציוד ומחשוב מתאימים לבדוק כמו שצריך ולא בעזרת 2 כלים ידניים.
 2. כשאתה אומר פרונט וצמיגים בסדר זה לאחר בדיקה במכון פרונטים ואיזון גלגלים בפנצריה (אולי גם צמיגים שחוקים נבדקו?)? אם הנ"ל נבדקו ונמצאו תקינים אולי מדובר בגנט שקיבל מכה והתעקם. יתכן גם חלק ממכלול ההגה אבל אני מניח שהיו רואים את זה במכון פרונט אם הרכב עלה על ליפט.
 3. מחלה מוכרת של הדגם. גם אם תחליף תושבות בעוד שנה זה יחזור. אני החלפתי תושבות באחריות ואחרי כמה חודשים רעידות חזרו. הגיר עדיין איטי ומעצבן עם העברה לא חלקה בין 1 ל2 אבל אחרי התוכנה המומנט הגבוה קצת מכפר על זה.
 4. אני נסעתי כ40K עם הבלוק הישן עם תוכנה של BR PERFORMENCE לא היה חסר מעולם מי קירור. יש גם המון רכבי סטוק שהחליפו בלוק ב30/40K וכאלה שהגיעו עם הבלוק הישן ל200 אלף ק"מ בליסינגים למיניהם. אין משהו חד משמעי אם הבלוק יחזיק או לא. אין ספק שהתוכנה יכולה להעלות את הסיכון במעט אבל עדיין לדעתי צריך הרבה מזל מאשר משהו אחר. בכל מקרה ברכב הזה התוכנה הופכת אותו מלברדור חביב לאריה. ממש שמיים וארץ.
 5. כנראה מהגלגל ספייר תמלא אותו ואת שאר הגלגלים ואז תאפס
 6. זה לא בדיוק סדק בבלוק אלא יותר עיצוב לא תקין של הבלוק ואז נכנסים מים למנוע אם מדובר בנזילה האיטית (בבדיקה שגרתית כל הזמן תראה שחסר מים וכשעושים בדיקת לחץ במוסך למערכת קירור הכל תקין). האפשרות השנייה היא תלישה במכה של האטם בהאצה חזקה שוב קשור לעיצוב הבלוק ולזה שהאטם לא יושב טוב ותחת לחץ נתלש. אפשר לראות בסרטון מטה את ההבדל בין הבלוקים @פבל שוחחתי עם המכונאי בדצמבר 2020 יחד עם הטיפול האחרון שעשיתי
 7. הרכב הקודם שלי היה פוקוס כזאת והוחזק באמינות ונאמנות 4 שנים. אמנם לא עברתי את הבעיה של המנוע הלקוי, אבל כשעשיתי טיפול פעם אחרונה התיידדתי עם אחד המכונאים במוסך שנתן לי טרמפ לעבודה ובשיחת חולין אמר לי בין השורות שהיבואן לוקח אחריות ברכבים עד 5 שנים שטופלו אצלו במוסכי היבואן ומחליף לבלוק המשודרג (כאמור עד שנתיים מתום האחריות ובתנאי שציינתי) כי היצרן מודע לבעיה אבל לא הוציא ריקול. אגב יש תביעה ייצוגית בנושא. הבלוק המשודרג להבנתי קיים מסוף 2018. בכל מקרה כמו שרשמתי היות ואתה מקבל מנוע משומש וגם לא ישירות מהיבואן כמו שפבל רשם סיכוי גבוה שזה הדגם הקודם של הבלוק.
 8. אם זה מנוע משומש סיכוי נמוך שזה המנוע החדש המשודרג.
 9. זה נשמע רע וחוסר מקצועיות של המוסך. אבל, להגיד לך את האמת, יכול להיות שהרווחת מהסיפור אם אתה מתכנן להישאר לזמן ארוך עם הרכב. בבלוק הישן במנועי 1.5 יש ליקוי תכנוני שיכול לגרום לדליפה של נוזל קירור לבלוק והרס המנוע. בגלל התכנון הלקוי יכולה להיות דליפה איטית של נוזל קירור למנוע או תלישה במכה בהאצה חזקה של האטם והרס טוטאלי למנוע. אם הזמינו לך מנוע עם הבלוק החדש (קיים עם מק"ט חדש מ2019) המעודכן קיבלת מנוע יותר אמין מהמקורי.
 10. אכן ה1.5 טורבו מגיע עם רצועה וההחלפה גם לא זולה במוסך מורשה.
 11. ראיתי באחד ממקומות הציפויים שהורידו דבק של ציפוי ישן עם ספרייי קרבורטורים. שים קצת על מטלית ותנגב זה ירד. מניח שWD40 יעשה אותה עבודה. אח"כ לנקות את החלון עם קצת חומר כחול לחלונות ויצא נקי.
 12. נראה שעבר תאונה מאוד רצינית. הייתי גם מתקדם לרכב הבא.
 13. אצלי היה בקורת B בצד ימין. ברכב נוסף ראיתי מאחורי התא כפפות.
 14. המחירון שלי עלה ב4000 שקל מאז שבדקתי ביוני. נראה מה יהיה בספטמבר.
 15. "עלייה משמעותית במחירי הרכבים המשומשים במחירון הקרוב של לוי יצחק: סמנכ"ל הקבוצה אומר כי "הוא לא זוכר עליה רוחבית כזאת עשרות שנים - אולי בתקופת ההיפראינפלציה בשנות ה80". " (מקור מ-N12) אז משבר השבבים, הקשיים בייצור השוטף ובעיות השינוע והאספקה אחראים לזה? ישראל מיישרת קו עם ארה"ב של החודשים האחרונים ששם מחירי המשומשות עולות על החדשות? נחכה לתחילת ספטמבר יהיה מעניין...
 16. כל שנה שנייה או 40 אלף צריך פלגים, מסנן אוויר, מסנן מזגן ונוזל בלמים.
 17. אכן זה מה היצרן דורש עבור טיפול 40 לרכב. יש לך בכפר סבא את פוספלד, בחדרה את יורומוטורס ובהרצליה את הדקל אבל המחירים שלהם יהיו כמעט זהים להצעה שקיבלת.
 18. בתור אחד שיש לו בבית 2 רכבי 3008 גם 1.2 אקטיב פאק 2021 וגם 1.6 טורבו 180 שנת 2019 אקטיב, אם רב הנסיעות שלך עירוניות במישור ה1.2 בהחלט מספק. ההבדל בביצועים מורגש כשהכביש פתוח ואפשר להרביץ או אם גר באיזור הררי או מלא עליות כמו חיפה או ירושלים. אגב, שלא תבין לא נכון ה1.2 מספק ביצועים נאותים מאוד ועושה עליות של ירושלים / ים המלח בלי בעיה עם תא נוסעים מלא ומטען אבל בחלט מרגיש שה1.6 פחות מתאמץ. ומה שיותר מצחיק שההבדל בין 2 המנועים בצריכת הדלק לא כזה גדול.
 19. אם זה סים דאטה אולי נגמרה החבילה. אפשרות נוספת שהוויז ישן ונדרש עדכון גרסה לאפליקציה (היה לי ככה בפוקוס 2017 - הייתה גרסה ישנה ולא התחבר ואחרי עדכון הסתדר)
 20. TZR84

  מיני חדשה מהחברה

  חשבנו על האיגניס אבל מחוץ לעיר קראתי במספר מבחני דרכים שהיא זוועה החל מכמות אדירה של רעשים עקב בידוד לקוי, אחיזה נמוכה ורוחות צד מורגשות מאוד לכן ירדה מהפרק.
 21. שמע סיפור. לפני 3 שנים חבר מהמילואים סיפר לי שהתחיל לקבל המון דוחות מהירות ורמזורים אדומים הביתה. הייתה לו פורד פוקוס סטיישן דור 3 והוא גר ליד באר שבע. כמובן שהוא הכחיש כל קשר לנושא ובמיוחד שהוא גר בדרום, כל הדוחות ניתנו בצפון והוא לא מגיע לשם למעט פעמים בודדות בשנה. ביקש לקבל פירוט מצולם של הדוחות. בצילומים הופיעה טויוטה קורולה בכלל עם אותו מספר רישוי. כנראה מישהו זייף את המספר וחגג על חשבונו. (חס וחלילה שיעשו במשטרה הצלבה בכלל שזה אותו סוג הרכב) תלונה קצרה במשטרה, כל הדוחות בוטלו והתקבל אישור לרישוי מחדש. מכך יצא פוקוס 2012 עם מספר חדש של 8 ספרות.
 22. היי, חשבתי רק על ספארק , אבל אולי פספסתי משהו. איזה עוד אפשרויות קיימות בגזרת המיני חדשה מהחברה בהנחה שחייב גיר אוטומט (גיר רובוטי לא בא בחשבון) ושיכול לסחוב בצורה נורמלית בתנועה בינעירונית. רכב מיועד למבוגר בודד ככה ששאר הפרמטרים פחות חשובים.
 23. שזה שמן שמיועד למנועי פורד והוא חצי סינטטי ודי גרוע.
 24. יצא לי לצערי בשנים האחרונות לסבול ממספר לא מועט של פנצרים בגלל שאני גר בשכונה חדשה ורווית בנייה. באופן גורף בכל המקרים ונכנסתי ללא מעט פנצריות לא עשו איזון אחרי תיקון פנצר. תמיד עשו סימון עם גיר על הצמיג והגאנט והחזירו לאותו מקום ואף פעם לא הייתה לי בעיה של רעידות או חוסר איזון. כנראה שזה בסדר. לגבי צמיג חדש חובה לאזן.
 25. תבדוק צינור ואקום, מחלה של הרכב הזה
×
×
 • תוכן חדש...