Jump to content

Derish

 • הודעות

  2,224
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

הודעות שפורסמו על ידי Derish

 1. לפני 10 שעות, flytomars כתב:

  לדוגמה בארץ נהוג לאותת ואז להסתכל במראה לבדוק שהדרך פנויה, באנגליה האיתות זו לא הצהרת כוונות אלא הפעולה עצמה ואם אותתת ולא הסתכלת במראה אפשר להכשיל אותך על זה.

   

  אותי לימדו (בארץ) להסתכל בשתי מראות ורק אז לאותת, כדי לא לבלבל אנשים סתם. כנראה שפשוט היה לי מורה מוצלח. לגבי ניואנסים של אנגליה - זכור לי סיפור של קולגה ישראלי שעשה שם רשיון וקיבל הערה בטסט על כך שהרים אמברקס בלי להחזיק את כפתור השחרור, כך שניתן היה לשמוע את הקליקים של מתיחת המנגנון. זה היה לפני כעשרים שנה ומאד הפריע לבוחן, היום נותנים רשיון סמי-טריילר לאנשים מבלי לבדוק שהם יודעים לרתום נגרר או לעשות איתו רוורס... הולך ופוחת הדור.

   

 2. מקפיץ עם סרטון המסביר את הבעיות והמכשולים (המיותרים ברובם) שנהגי משאיות בריטיים נאלצים להתמודד עמם:

   

   

  בקצרה: היעדר תשתית וחקיקה ראויות, שהופך את המקצוע למלחיץ וקשה הרבה יותר ממה שהוא אמור להיות.

   

  אני כבר מתאר לעצמי את כמה מחברי הפורום כותבים בתגובה שבעיות יש בכל מקום, וכולם בכיינים, ויאללה טוס לשם ותתמודד, וכו'... קל לשאת נאומי מוטיבציה כאלה מהספה מול הפלזמה, אבל אני לגמרי מבין את הנהגים הבריטים שאפילו כשיש להם רשיון מעדיפים לעתים ללכת להיות סדרני סחורה בסופר או מאבטחים בקניון. אולי למהגרים מזרח-אירופיים או אפריקנים זה עדיין הגיוני לעבוד בתנאים כאלה, לגבי ישראלים 'מפונקים' (במובן הטוב של המילה) אני בספק.

   

  • מעניין 1
 3. לפני שעתיים, hans כתב:

  אני מעדיף לשלם קצת יותר על ייבוא של סאני או גורם רציני אחר, עם מטען מקורי מקופסה מקורית שאף אחד לא פתח ובחש בה.

   

  לזה הכוונה - חנות שקונה מהיבואן הרשמי, או לפחות מיבואן מקביל סולידי שלא ימכור מכשיר מחודש/מתצוגה/נפל מהמשאית כחדש באריזה חתומה. על פניו, כשאני מסתכל בזאפ יש שם אסופה אקראית של חנויות קטנות שחלקן בכלל קיימות רק באינטרנט ולך תבין מי הספקים שלהן.

   

 4. לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

  הכי זולים שעונים לתנאים זה כנראה A12 ו-A21s

   

  ה-A12 מסתמן כמועמד מנצח. אני רואה שהוא נמכר באיזה 20 חנויות ובמחירים דומים. על מי אפשר לסמוך היום, שלא יעלם למחרת? יש עדיין רשתות עצמאיות בסגנון של גו-מובייל?

   

 5. אמא דריש מחפשת טלפון חדש. אשמח לקצת הכוונה, כי אני כבר שנים על טלפון חברה ולא עוקב אחרי השוק.

   

  הדרישות בסיסיות למדי: אנדרויד קומפקטי עם זכרון של 4 גיגה לפחות (רצוי יותר), סים כפול (לא על חשבון כרטיס זכרון), וממותג שאינו סיני (כלומר סמסונג וכו'... נראה לי ש-LG ו-HTC כבר לא במשחק). נקודות בונוס על טעינה מהירה, שירותיות גבוהה (כלומר מכשיר שניתן לתיקון מודולרי בעת הצורך), ועמידות בזעזועים ונפילות (או לפחות שיהיו בשבילו אביזרי מיגון איכותיים).

   

  אני מתקשה לנסח תקציב, אבל בואו נגיד 'הכי נמוך שיעמוד בדרישות לעיל'. בעבר היה לקליינטית נסיון טוב עם סמסונג A3 ומוטו G, והיא מחליפה טלפונים רק עקב באגים ובעיות שבאות עם הגיל. יש אפשרות לקניה באיחוד האירופי או באנגליה, אבל חשוב שאפשר יהיה לתקן בארץ במידת הצורך.

   

  לעצתכם אודה.

   

   

   

 6. אין לי מה לתרום במישור העיוני, רק הערה קטנה בהיבט הפרקטי: בעבר כשעבדתי בסטארט-אפ בגודל דומה, היה להם הסדר לרכבי ליסינג מאלבר שהוצמדו לדירקטורים. עם זאת, ברגע שהדירקטורים היו במשרד, המכוניות שירתו את טכנאי השירות לביקורי לקוחות ואת המהנדסים לביקורי קבלנים/מעבדת טכניון וכו'. כלומר הייתה עלות גבוהה לסיפור, אבל סמנכ"ל התפעול שלנו דאג לסחוט כל טיפת שימוש מהמכוניות האלה וגם וידא ששמרנו עליהן במצב תצוגה. וכשמי מהדירקטורים נסע לחו"ל, אחד מאיתנו היה מסיע אותו לשדה ובחזרה והרכב היה נשאר בחניון החברה לשימוש שאר העובדים. לא יודע עד כמה הדירקטורים התלהבו מזה, אבל כולם ישרו קו עם המדיניות.

   

 7. ואם לא תיפצע, כי זה פאקינג פריקת אוניות בנמל בלילה בחורף, והקולגות שלך לא בדיוק העפרונות הכי חדים בקלמר... זה מה שהיה מדאיג אותי יותר, אי הוודאות ורמת הסיכון המקצועי בעבודה כזאת שבה אתה לא הבוס.

   

  • מצחיק 1
 8.   

  לפני 15 דקות, netanel1014 כתב:

  סביבות ה3-4 אלף יותר בנטו .

   

  כמה זה באחוזים? על פניו נשמע שאתה הולך להכניס ראש בריא (אם כי משועמם קלות) למיטה חולה. תפקיד שטח עם סיכון אמיתי לפציעות גוף, שבו אין לך שום שליטה על הלו"ז והמשימות, ושמן הסתם יהיה לך בו איזה מנהל עבודה שהיה מש"ק רס"ר ולא ממש מעניין אותו התואר או קורות החיים שלך. מבלי לגרוע מחשיבות העניין הכספי זה לא צעד חכם בשום צורה, ואני בספק אילו אפיקי קידום יש שם. מקסימום, אם המצב הכלכלי קשה באמת, הייתי שוקל להיכנס לזה לפרק זמן מוגבל מראש וללא התחייבויות.

   

  • אהבתי 1
 9. לפני 30 דקות, nitch כתב:

  מרפסת סוגרת גם את הסעיף השני ואפילו הראשון. באקלים הישראלי אפשר לשים שם שירותים ומקלחת פתוחים ולהיות מבסוטים מהחיים. תוסיף כננת מהמרפסת וגם עניין המעלית פתור. 

   

  מר ניטש מעלה פה נקודה חשובה, במיוחד כשמדובר בדירה להשקעה - שימוש תדיר ומתועד במקלחת כזאת עשוי להניב הכנסה נוספת מכובדת מ-OnlyFans, בהינתן השוכרים הנכונים.

   

  • אהבתי 1
  • מצחיק 2
 10. אוקיי, אז למה לא להתספק בבדיקה אחת בשדה? מי מרוויח מזה שיש שתיים?

   

  אני נאלץ לטוס לא מעט בכל רחבי אירופה (עוד מלפני שבכלל התחילו לחסן) ובינתיים לא זכור לי שנתקלתי בדרישה כזאת. כאמור - אנגליה, גרמניה וכו' מבקשים בדיקה נוספת אחרי כמה ימים, אבל אותה כבר אפשר לעשות לבד ובזמנך הפנוי.

   

 11. אם כבר נגעתם בנושא - אני סקרן להבין את ההגיון מאחורי חובת pcr למגיעים לישראל מחו"ל (כולל אזרחים ברילוקיישן עם חיסון כפול) ואז עוד אחד בשדה ישר עם הנחיתה.

   

  כאילו מה, נדבקתי במטוס ואחרי 20 דקות הם מצפים לראות את זה? אני מבין למשל את בדיקת היום השני והשמיני שנדרשת באנגליה - בדיוק מהסיבה שאולי נדבקתי בדרך. אבל בארץ זה סתם נראה כמו טרטור ועוד כסף לקופה. (גם אם במונחי אירופה 80 שקל זה לא הרבה)

   

 12. לפני שעתיים, flytomars כתב:

  מה עם גרמניה? כל עוד אתה במערב לא נראה לי שיש מישהו מתחת לגיל 50 שלא יודע אנגלית.

   

  זה לא זמן טוב לעבור לשם, והשפה עדיין נחוצה להתמודדות עם הרשויות. שבדיה, הולנד/פלנדרס ואסטוניה יכולות להיות אופציות מעניינות לדובר אנגלית בלבד, אך אני לא יודע באיזה מקצוע זה ישתלם לשני הצדדים.

   

 13. לפני כשעה, Liviur כתב:

  מה שכתבתי לא קשור להייטק בכלל אלא להגירה. ואתה משאר (לא נכון) שאין לי חברים שעברו לאנגליה או שהיגרו ללא קשר להייטק

   

  הדבר היחידי שאני משער הוא שאין לך הרבה חברים נהגי משאיות, טכנאי מיכון תעשייתי, ושאר לואו-טק. אני מדבר מנסיון אישי של הגירה לאנגליה, ומהיכרות עם התחום אצל כמה מהקבלנים שלנו - חברות עם עשרים עובדים שיושבים בגלריה של סדנה ביורקשייר, ועדיין מייבאות מדי שנתיים 3-4 טכנאים טריים ממזרח אירופה (כולל מחוץ לאיחוד). כפי שנכתב לעיל, יש חברות צד ג' שמספקות את שירותי האדמין לנושא הנ"ל ולא צריך להיות תאגיד כדי להיעזר בהן.

   

  תהליך ההגירה מישראל לאנגליה פשוט יותר מזה של רוב מדינות אירופה, ועם הרבה פחות מקום לפספוסים. לכן אם יש פול מכיוון המעסיק אז אפשר להיות אופטימי, ולחכות שהם יכתבו שהם פתוחים למועמדים מחו"ל זה מתכון בטוח לפספס את הרכבת, כי בשלב הזה כבר יהיו מלא מועמדים אחרים ו'קלים' יותר שיפנו אליהם. החוכמה היא לבוא לשם לפני שהם מגבשים החלטה ותהליך, להראות יוזמה ומוטיבציה, ולעבוד ביחד איתם על הביצוע ברגע שיש נכונות משני הצדדים.

   

 14. זה לא הייטק ולא ארה"ב, ליביו. גם חברות קטנות ופרטיות שם (לא כולן) עשויות להכיר את פרוצדורות ההגירה, והשכר המוצע כיום לנהגי משאיות גורם למהנדסים לחשוב על הסבת מקצוע. כך שלא הייתי מפלה - אפשר לפנות לכולם ואז כבר להחליט מי רציני יותר או פחות בהתאם לתשובות שתתקבלנה. מה שכן חשוב לשים לב אליו זה שפונים ישירות לחברת ההובלה ולא לחברת השמה שמגייסת לתפקיד, כי מאלו לא תבוא הרבה תועלת.

   

  לגבי הוויזות - ממה שאני קורא הבוקר, סביר להניח שה-5k הראשונות האלה תלכנה לנהגי מיכליות, שזה כרגע התחום בו המשבר הכי חריף (ברמה שהצבא נקרא לנהוג - יש מספיק דלק אבל אין מי שיפיץ אותו לתחנות). כך שלא הייתי בונה על הגל הזה, אבל כן שווה להתחיל את התהליך ולראות מה יביא העתיד. 

   

 15. שאל את עצמך למי יש כרגע הכי הרבה מוטיבציה להביא את הנהגים האלה... ואז בצע חיפוש בגוגל על lorry driver job in the uk ותתחיל לשלוח מיילים לחברות ההובלה. 

   

  ציין שכל חייך חלמת לגור באנגליה (לא אירופה), שאתה יוצא צבא עם משמעת ברזל, ושנפשת פעמים רבות בקפריסין - כך שנהיגה בצד הנכון של הכביש אינה בעיה בשבילך. ואז תשאל אם יש להם עצות כיצד לזרז את הגעתך ואת הכשרתך כדי שתוכל להתחיל לעבוד אצלם. 

   

  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
 16. לא הכרתי את אבישי בן חיים עד היום. בחור משעשע. כבר למדנו משהו חדש.

   

  ואדים - אני מבין (לאור מה שכתבת קודם) מדוע זה מתפרש אצלך ככה, אבל במודל שהצגתי הכל הרבה פחות קיצוני. קודם כל, יש מספיק נסיון כדי להבין שאף אחת לא באמת 'מדהימה' - כל בני האדם דפוקים בצורה כלשהי וזה רק עניין של זמן עד שהבאגים יתגלו. שנית, הדבר היחידי שאותו רווק לא יעשה זה להתחיל איתה, כמנהג הגבר הטיפוסי והרעב תמידית. אם היא תגלה עניין אין מניעה לשתף עם זה פעולה, היא פשוט תצטרך לעשות את הצעד הראשון. 

   

  היות ואנחנו בפורום רכב - העניין שקול ללשים פתק 'מוכר?' על כל מכונית שחונה ברחוב ונראית לך מעניינת, מול להמתין שהבעלים יתלה מודעה על החלון. טינדר במקרה הזה הוא יד2, עם כמות דומה של הזויים והזויות משני צדי המתרס. 

   

 17. אידאולוגי, לא אידיאליסטי. הוסקו פה כמה מסקנות לא מדוייקות ודברים שלא אמרתי.

   

  עד כה המשכתי לפתח את הנושא כי ראיתי בו תועלת פוטנציאלית לקהל הרחב, אבל נראה לי שירדנו לפסים מספיק אישיים כדי שזה יפסיק להיות מעניין לציבור. הצגתי השקפה מסויימת שלא בלעדית לי, אפשר לדון בה או לדבר על משהו אחר, אבל אם יש עוד שאלות לגבי המקרה הספציפי שלי - מוזמנים לפרטי או לוואטסאפ.

   

 18. תודה RK, אנליזה עמוקה ומבוססת כרגיל. 

   

  SlowRide - כפי שהסברתי באחת ההודעות הראשונות, רווקות אידאולוגית אינה התנזרות ולא שוללת שינוי פאזה. עם זאת, מנסיוני, אנשים שלא מגדירים את עצמם באופן ברור מול עצמם ומול הסביבה עלולים לאבד הזדמנויות חשובות בחיים ואפילו לא לדעת מזה. ראיתי את זה קורה יותר מדי פעמים.

   

  להסביר בקול רם מי אתה ומה אתה אינו שווה ערך ללבקש רשות, וגם לא אומר שצריך לצעוק את זה מהגג. אבל אדם שמתנהג מוזר או שונה מבלי להסביר מדוע הוא פשוט מוזר ושונה, וזה לא תורם ברוב המקרים לקידום שלו בקולקטיב.

   

 19. לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

  אני עובד בחברה אמריקאית (אומנם בישראל), והתדמית היחידה שאני צריך לתחזק זה של אחד שחושב שמבין מה הוא עושה.

   

  לפני שעה, יבגניפ כתב:

  אתה בטוח שזה לא בראש שלך, דריש? :)

   

  תצטרכו לסמוך עליי בנושא הזה, עד שתגיעו לסיטואציה דומה בחיים ואז נשווה רשמים.

   

  לפני כשעה, פבל כתב:

   רווק "רגיל" (או לפחות מה שהיה רווק רגיל לפני 10 שנים כשאני הייתי רווק) חיי בסבבה עם מי שהוא ואיך שהוא, ויעשה בגדול את מה שאתה כותב פה למטה. מדי פעם הוא יכיר מישהי (או מישהו, או משהו, או מישהם שמזדהים כגביע קוטג') שמעניין/ת/ים/ות/XY אותו/ה/ם/זה והם יתחילו להכיר אחד את השני טוב יותר. אף אחד - חוץ מאותם חברי מועדון לקוחות של אמני פיתוי או רווקיםות נואשיםות - לא שם זוגיות כאחת המטרות שלו לחיים, זה פשוט משהו שקורה.

   

  קודם כל זה סטס, לא דניס (חשוב!). לגבי מי עושה מה בשביל זה, כאמור:

   

  1. לא הכל נעשה באופן מודע, ראה אחת מהודעותיי הקודמות. גם כשאתה מחזיק מעצמך שאפתן בעבודה או רוצה רכב חדש כי נדמה לך שככה אתה מפנק את עצמך, יש סיכוי טוב שזה לא במקרה וכבר עברת איזשהי אינדוקטרינציה שדחפה אותך לשם באופן עקיף.

   

  2. יצא לך לעלעל פה בשרשורי הרווקים למיניהם לאורך השנים? לא כל המתייעצים היו בתולים נואשים או לקוחות של סטס, רבים מהם היו בסה"כ חבר'ה סטנדרטיים שחלקם אף עשו חיל בתחומים אחרים בחיים, אבל עם זה לא הולך להם - ה'משהו' הזה שאתה מדבר עליו לא קורה. בסופו של דבר רוב הדיונים ככולם התנקזו ל "אתה צריך לשנות א'-ב'-ג' כדי למשוך נשים, אחרת פשוט תישאר על הספה עם הטרנינג כמו שאתה והן לא יבואו". המהדרין גם מוסיפים ש"נשים נמשכות לגבר שלא מזניח את עצמו - שומר על הופעה יצוגית, הולך לחדר כושר, קונה בגדים במידה שמחמיאה לו (לאו דווקא הכי נוחה), לא מתנייד בגרוטאה" וכן הלאה - משפט מטומטם ומטעה שאחיזתו במציאות חלקית ביותר. בזמנו כשפרנקוס התייעץ בנושא פשוט צלבו אותו פה קיבינימט על זה שהוא אוהב חולצות פלנל ומי בכלל תסתכל עליו ככה כשהוא מתלבש כמו זקן. ובמיוחד היום, כשרוב ההיכרויות כבר עברו לאפליקציות, ישנם קריטריונים ויזואליים מאד ברורים שצריך לעמוד בהם אם אתה לא רוצה להישאר לבד.

   

  ציטוט

  זה, חוץ מהחלק על החזר פוטנציאלי, ובמידה מסוימת החלק של ההצקות, נשמע פשוט כמו בנאדם רגיל שחיי את החיים שלו ושמח בהם, ואם ביום מן הימים הוא פוגש מישהי שזורמת לו, הם מכירים אחד את השני טוב יותר. זה הכל. 

   

  אני חוזר על השאלה מהודעתי הקודמת - what year is this? הרבה השתנה בעשור האחרון... היום אם אתה פוגש מישהי בחיים האמיתיים, דיר בלאק אל תדבר איתה לפני שיש consent מאושר ע"י נוטריון ועשית בדיקת רקע כדי לוודא לאיזה מ-27 המגדרים היא משתייכת.

   

  ציטוט

  נשמע שאתה צריך להחליף חברים. כי בדרך כלל דברים כאלה אמורים להיסגר ב"נאאא לא בא לי היום". מקסימום ווידוא אח"כ שהכל תקין ושלא "לא בא לך" כי קרה משהו. כל דבר מעבר לזה יכול להיות עילה להחלפת חברים פשוט.

   

  חברים כבר החלפתי, עם המשפחה קצת יותר קשה לעשות את זה, אבל לא דיברתי על עצמי. אתה מביט על הכל מעמדה של אדם עם עמוד שדרה ואופי מגובש, מה שלא חל על רוב האוכלוסיה, כך שלא הייתי ממהר להשליך מראיית החיים שלך על החברה הכללית.

   

 20. תחומים שונים - גר בספרד המתירנית אבל עובד בתאגיד אמריקאי שמרני, ושם גם מתקבלות כל ההחלטות המקצועיות. בנוסף יש גם כמה גרמנים פוקדי כנסיה וישראלים אחרים במיקס שאוהבים לרכל, כך שתהליך קבלת ההחלטות לעיל רחוק מלהיות מריטוקרטי גרידא.

   

 21. הרבה יותר גרוע מטינאייג'ר, אני עובד זר (אקספאט) בסביבה תאגידית. זה אומר שאם אני לא מנהל את התדמית שלי באופן מדוייק, העתיד התעסוקתי שלי בסכנה בגלל איך שאני נתפס בעיניי הקולגות. לא בעיה בחברה קטנה וגם לא בחברה גדולה שבה אתה אחד מהחבר'ה, אבל כן משהו שמכשיל אנשים רבים במצבי שלא מודעים למגבלה הזאת.

   

  דוגמה פשוטה יותר:

   

   

  • מצחיק 1
×
×
 • תוכן חדש...