Jump to content

לוח ניקוד


תכנים פופולרים

תכנים שצברו את הניקוד הגבוה ביותר בתאריך 29/05/20 בכל התחומים

 1. 4 נקודות
  ספציפית לגבי התפרקות מבנה המשפחה הגרעינית בקרב אפריקאים אמריקאים בארה"ב, ועם הבדלים לעומת אוכלוסיות שחורות אחרות (קריביים, ניגרים, גנאים וכו'), יש פה מעין תנועת מלקחיים. מצד אחד, יש מחסור בגברים שחורים זמינים בגיל המתאים. אחוזי הכליאה שלהם גבוהים מאוד. זה אומר שנשים מוכנות להתפשר ולעשות ילדים עם גבר שלא נשאר איתן. זה כמובן יוצר נורמה חברתית גם אצל הגברים שלא רואים שום צורך להיקשר ולקחת אחריות אלא פשוט מפיצים את זרעם. מהצד השני מדינת הרווחה מעודדת את זה בכך שהיא משלמת את החשבון, ובעצם מאפשרת (enables) את המבנה המשפחתי של חד הוריות ומעודדת אותו בכך שהיא מורידה את הלחץ מהגברים. יש לא מעט מחקרים על מה היעדרות דמות יציבה של אב עושה לילדים, אלו לא דברים טובים. לגבי קריביים ואפריקאים, אלו אוכלוסיות שרואות עצמן נבדלות מהאפריקאים אמריקאים (צאצאי עבדים על אדמת ארה"ב) ולרוב מתנהלות באופן שונה עם תוצאות מוצלחות בהרבה. יחד עם זאת, עם השנים והדורות החדשים שנולדים בארה"ב, ניתן לראות אימוץ של נורמות פחות חיוביות גם אצלם. בדומה לאתיופים מסויימים בארץ שמאמצים תרבות אפרו-אמריקאית אפילו שחוץ מהצבע אין להם דבר וחצי דבר במשותף איתה, לא רקע הסטורי, לא רקע חברתי ולא רקע גיאוגרפי או גנטי. הנושא של חינוך מיני לא רלוונטי, אנשים יודעים היום טוב מאוד איך רביה עובדת, מה שמשנה זה האם אכפת להם מהתוצאות. מי שרוצה לצעוק גזענות, מציע שיעלה מולי בה"פ קודם כדי להבין את הרקע המשפחתי והחברתי שלי ומאין אני שואב את הדעות שלי.
 2. 4 נקודות
  השחרור יחסית, יחסית, הדרגתי. לא זוכר באיזה תאריך פתחו בתי ספר. מסעדות ופאבים נפתחו רשמית רק שלשום, והרוב באמת היו סגורים עד אז. לא יודע מה קורה בכל חדרי הכושר בארץ, אבל איפה שאני מתאמן צמצמו את מספר האנשים בכל אימון וקצרו אותם. בהייטק כל מי שאני מכיר עדיין עובד מהבית. אצלנו הודיעו שלא יחזרו למשרדים לכל הפחות עד אמצע יוני, וגם אז תהייה גמישות בעניין הזה. ועם כל זה, מה אתה מצפה מהמדינה, אם האזרחים באופן מודע וכמעט גורף לא שומרים על כללי הריחוק? זה כמו המצב בכבישים: "המדינה" לא יכולה לפתור ביום אחד בעיה תרבותית עצומה כ"כ. ועוד לפני זה - כן, לאנשים אין סבלנות, כי מכרו להם סיפור על אסון שלא קרה. תבין: כשפרופ' גרוטו (ואין לי אנטי אליו כמו לחלק מהמגיבים כאן) מספר בראיון טלויזיוני שהוא במודע הציג מספרים מוגזמים, אז היכולת "לשווק" את המגפה כבעיה שבאמת קיימת בישראל צונחת. בסופו של כל המשבר הזה מייצג את כל הסמפטומים הקיימים של ישראל והחברה הישראלית. תגובה מהירה, שוק וברדק בהתנהלות, קריצות עין של מנהיגים שלא שמרו על ריחוק ובידוד (קרה גם בחול) והרבה "סמוך על אח שלו" בסוף, כי הצורך להוכיח שהולכים על הקצה ולא יוצאים פראיירים הוא ב-dna של בערך כולנו.
 3. 2 נקודות
  מכונת כביסה בוש פתח עליון בת 5. ביומיים האחרונים החלו תופעה שהמכונה נתקעת בסיום מחזור השטיפה ולא מצליחה להכנס למחזור הסחיטה וריקון המים. על הצג מופיעה אייקון לא מוכר לי. בודק בחוברת השירות, שם נאמר על האייקון הזה "נקה את המשאבה". ניתוק המכונה מהחשמל, פתיחת הפילטר, בדיקה שהאימפלור מסתובב חופשי, העברה לתוכנית סחיטה וכל מיני נסיונות לבסוף הביאו אותי למצב שהצלחתי לגרום למכונה לסיים. לאחר יומיים, לא עזרו כבר שום משחקים והמכונה לא נכנסת למצב סחיטה. קורא לטכנאי הקבוע שלנו, גם הוא לא מצליח לגרום לה להכנס לסחיטה, בודק האם אפשר להתחיל תוכנית חדשה, אבל גם לשאוב מים היא לא יכולה בשלב הזה. מפרק פנל צידי בטענה שנראה לו ש"לוכד האויר" סתום. לטענתו זה אביזר שנותן אינדיקציה לכרטיס המכונה אם יש או אין מים במכונה והיא מגיבה בהתאם. ניתוק צינורית ואקום ו2 ברגים והלוכד אויר בחוץ, הופך אותו ולא מאמין. פתח החיבור שלו למכונה בקוטר 2 ס"מ חסום במעל 90% בבוצה כל שהיא. כנראה אבנית עם עוד משהוא, החומר היה רך אבל סתם את המעבר עד שהמכונה לא יכלה לעבוד יותר. מנקה את הפתח וגם מכניס מים לתוכו ומנער ושופך החוצה את כל ה"סחלה" מספר פעמים עד שהחלק נקי. מרכיב הכל חזרה והכל עובד כמו חדש. שווה לבדוק בפעם הבאה שניתקלים בסימפטום דומה.
 4. 2 נקודות
  מבלי להצדיק את עניין המחיר, וכאחד שגר בעבר בשני האזורים שאתה מדבר עליהם, ההבדל בהרגשה עצום. ביד אליהו אתה מרגיש כמו שכונה רגילה בבאר שבע, אין לך מה לחפש מחוץ לבית. במרכז/צפון ישן של תל אביב אתה רוצה לצאת מהבית- זה כיף לצאת ולהסתובב קצת ברגל. העניין של ה- 15 דקות באוטובוס אולי נכון מתמטית אבל מבחינת ההרגשה זה שמים וארץ, אתה לא תיסע כמעט כל יום את ה- 15 דקות האלה כדי להסתובב קצת ולהנות מהאווירה, בעוד שבמרכז תל אביב בהחלט כן. ושוב, זה לא אומר שאני חושב שהמחירים מוצדקים, אבל למי שיכול להרשות לעצמו המעבר מיד אליהו למרכז תל אביב בהחלט שווה את זה.
 5. 2 נקודות
  למה? יש לזה הוכחה לוגית מאוד ברורה. גזענות = רק אנטישמיות. אם זה לא נגד יהודים, אזי לא גזענות. סורי, הייתי חייב. אתם יכולים להמשיך.
 6. 2 נקודות
  לא באמת התייחסתי לשטות שהוא כתב כמו שכבר נכתב למעלה איתן מחזיק בשרים מטורפים הייתי בדרך לעבודה ולא היה לי זמן לחכות שיהיה קצת יותר רגוע לצלם אבל אפשר לראות אצלו באינסטגרם זה אמיתי וזה בדיוק מה שיש אצלו ואל תדאג לגבי הגריל כבר חנכתי אותו וכמובן את הסיזלזון המטורף
 7. 2 נקודות
  אחוזי הכליאה גבוהים כי כל מיני סיבות, אבל לא בהכרח בגלל צבע, יותר שילוב של רקע חברתי ושל הפרטת מערכת הכליאה שיוצרת תמריצים בעייתיים מאוד. תקרת הזכוכית נמצאת שם בעיקר עבור אפריקנים אמריקאים. לאשתי ולי יש משחק כל פעם ששומעים על אדם שחור שהגיע לצמרת בארה"ב אנחנו בודקים את הרקע האתני שלו. רוב מובהק של קריביים ואפריקאים. שים לב שלמרות שאובאמה מזדהה כאפריקאי אמריקאי, הוא מגיע מרקע שונה בתכלית. אבא שלו היה אקדמאי מאפריקה, וברוב השנים המעצבות שלו הוא גודל ע"י לבנים ממעמד בינוני גבוה, בדיוק השכבה שמייצרת נשיאים.
 8. 2 נקודות
  אני מחיפה, קניתי לפני חצי שנה פיג'ו 208, ונסעתי לגבע, החלפתי את הרצועה ומאז אני די מרוצה שגם אין צריכת שמן, להבדיל מהרבה אחרים שסבלו מצריכת שמן בגלל הנזק מהרצועה, בגלל זה אמרתי לך מקודם, לא לוותר על בדיקת המנוע כדי לוודא שהוא לא כבר גמור.
 9. 2 נקודות
  יש רכבי ליסינג כאלה שהם נראים יפה אך די גמורים מכנית, יש לי חבר שקנה אחת 2015 עם כ150K ק"מ, לא בדק את הרכב, שאני אמרתי לו בפירוש לא לוותר על בדיקה לרבות בדיקת מצב מנוע, בגלל סוגיית הטיימינג המתפורר, שבליסינג בדר"כ לא יהיה להם ממש אכפת מהחלפה למק"ט החדש, בקיצור, בחודש הראשון לא הצליח לנסוע שבוע אחד בלי שתדלק לו מנורת מנוע והרכב ייתקע, ובסוף שם לב שהרכב שואב שמן בצורה לא הגיונית, אחרי התעקשות של חודש/חודשיים מול חברת הטרייד איו, החליפו לו מנוע לחדש יותר משנת 2016, שעדיין היה יכול להיות עם הרצועה, גם כאן אמרתי לו, אל תנסה לחסוך ולך תחליף אותה ויעשו ניקוי, גם לא הקשיב לי, בינתיים אין לו תלונות, אך מאמין שיגיעו כל עוד לא יחליף את הרצועה לחדשה יותר. מסקנה, תבדוק את האוטו במוסך בדיקה לפני קניה, אם מצב הרכב טוב והמנוע הקומפרסיה תקינים, אז לך על זה, רק תוודא לעבור בדיקת הטיימינג במוסכים מומלצים, ובעת הצורך להחליפה לחדשה כדי לחיות עם זה בראש שקט ואז הרכב ישרוד בכיף גם 5 שנים.
 10. 2 נקודות
  תודה על ההערה! אני בד"כ בוחר באנשים להצטרף למחנה שלהם ולסגוד להם, אבל מעכשיו אתחיל לפתח ראיה מקיפה יותר.
 11. 2 נקודות
  סואל הוא שם טרנדי בסצינת האינטלקטואלים ובעיקר הפסאודו-אינטלקטואלים הצעירים של היום. סוג של ג'ורדן פיטרסן בתחום הכלכלה, במובן שרבים לא מבינים אותו עד הסוף אבל מתחברים לכיוון המחשבה הכללי ומתחילים לצטט/לסגוד לכל מה שהוא אי-פעם אמר וכתב. המציאות מורכבת. זה נחמד וחשוב לקרוא תיאוריות של כלכלנים ומומחים למיניהם, אבל בסוף כדאי לגבש השקפה מקיפה ועצמאית, לא רק להצטרף למחנה של הכוכב התורן. לא משהו אישי נגדך חליל (אתה בסה"כ כותב ש'הושפעת' ממנו וזה סבבה), פשוט הערה כללית למי שלא מבין על מה מדובר.
 12. 2 נקודות
  הטענות של המגננה אין להם ביסוס, ולא הוכחו מחקרית, זה רעיון הגיוני במבט ראשון, אבל לפי מה שראיתי אין לו גיבוי מחקרי וגם נוגד את ההגיון האבולוציוני, אם תתחיל לצום אתה תרגיש לא רק שהגוף שלך לא נכנס למגננה, אלא יש בך פרץ של אנרגיה, כנראה שארית מעברנו שדחף אותנו לצאת לחפש אוכל. תוכל בחלון זמן קבוע, תתרחק מאוכל מעובד, שמנים ופחמימות מהירות, תתעדף חלבון וסיבים, ותעשה תרגילי כוח, יהיה בסדר.
 13. 2 נקודות
  זו ההודעה עליה דיברתי עם תנאים מדוייקים בהם בוצעה הבדיקה. ממליץ לקרוא את כל השירשור.
 14. 2 נקודות
  הלכתי על ההיברידי לא התחשק לי כל נושא הטעינה במגרשיים רצו 134 על ה - LX ואילו בחנות נסגר 145.5 על ה - EX, לטעמי לא היה הגיון
 15. 2 נקודות
  דוגמא לאחת השיטות המקובלות לפולי עם הגנת עומס יתר.
 16. 2 נקודות
  איך יש לכם אבק במחשב? אתם לא משתמשים בכיסויים היעודיים שקיבלתם בחנות?
 17. 2 נקודות
  מה הקשר לתיק ההרשעות שלו?! שוטר ישב 8 דקות על צוואר של אדם כפות באזיקים! שוטר שחיף לוזר שהרגיש גבר - גבר. בכלא הוא יהיה נערת ליווי של כל הקומה. לדעתי הולך להיות פיצוץ גרעיני בארצות הברית אלימות של שוטרים + קורונה + משבר כלכלי חמור מאוד. רחובות הולכים לעלות באש.
 18. 2 נקודות
  הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. אבל זו לפחות התקדמות. אין לי שום רצון לנסות לחנך אותך כמו שאני לא הייתי רוצה שינסו לחנך אותי (מצד שני אני כן רוצה ללמוד ולהחכים מדיעות אחרות, אחת הסיבות שאני בפורום), אבל כמו שכבר בטוח הבנת כי אתה לא טמבל, הודעות בסגנון הזה מעוררות אנטגוניזם לא בגלל התוכן אלא בגלל הסגנון. לא מחליק בגרון. אף אחד לא אוהב שחצנים (ולנפנף בזה שקנית נתח בשר ב900 שקל בלי שום מידע נוסף זה נטו שחצנות). גם אם הכוונות שלך טובות, זה לא מתפרש ולא נתפס ככה. אני בטוח (מקווה) שכשבא אליך לקוח להתייעץ על תאורה אתה לא יורה לו את האביזר הכי יקר ואומר לו "תראה איזה פנס אחושרמוטה עלה לי מיליארד שקל" אלא מסביר לו בדיוק מה המטרה של כל רכיב ואיך זה ישפיע וירים לו את המופע/חתונה/מה שלא יהיה. הנה, קבל ניסוח אלטרנטיבי on the house בחצי דקה, רצוי אחרי שכבר טעמת את הבשר: כותרת גנרית כלשהו על בשרים בלי אזכור עצמי (אפילו "שרשור הבשרים הגדול" או משהו כזה, בשביל שאשכרה יוכל להתפתח מזה דיון) ממש התחשק לי להתפנק בבשר טוב לחג אז נסעתי לאיטליז של איתן בבית חנניה *פרטים על המקום וחוויית השירות* *פרטים ותמונות של הנתח לפני ואחרי צליה* *מסקנות והמלצות לצליה* מי שרוצה לנסות בעצמו הנתח לא זול, 900 ש"ח לקילו אבל בתור חובב ואגיו נהנתי מכל ביס זהו, עדיין נראה פלצני אבל לפחות עם ערך כלשהו מעבר ל- 900 ש"ח/קילו in your face.
 19. 2 נקודות
  תראה, שיבושם לך וכו', אבל אל תנסה לשכנע אנשים ש 900 שקל לקילו זה הגיוני עבור הדבר הזה. אתה קונה כי בא לך, וזה בסדר. המחיר? מנופח, הזוי, מטורף.
 20. 2 נקודות
  כרגיל? אנחנו מכירים? לעומת זאת, אתה (כרגיל) מפספס לגמרי את כוונת המשורר (אולי עדיף ככה). אין לי מושג מי זה האיתן הזה אבל כל הכבוד לו, מאחל שפע פרנסה לו ולכל הלקוחות שלו (במיוחד לך, לא בציניות). יצא לי לטעום פעם אחת בחיי קובה ביף, טעים, מסתפק גם ב"סתם" אנטריקוט, בחיים לא אשלם סכום שמתקרב אפילו למה שציינת, בטח שלא אלך ואנפנף בזה לזרים גמורים באינטרנט, מקסימום אשתף את זה בקבוצת וואטסאפ של החברים (שאני לא צריך להוכיח להם כלום). וחוץ מזה, אפשר להבין מהי מטרת השרשור הזה מעבר ל"תראו קניתי בשר ב900 שקל לקילו"? כי הרבה אינפורמציה מעבר אין פה.
 21. 2 נקודות
  טוב, אתה יודע איך מתמחרים נתח כזה, 50% בשר 50% שופוני. ב50% לא היה משתלם לו למכור.
 22. 2 נקודות
  בשביל 900 שקל לקילו, אני מצפה מזה שבעל האטליז ישן עם הפרה באותה מיטה עד היום שהיא נשחטה.
 23. 1 נקודה אחת
  וגם לא ממיסים. אבל בשביל זה יש לנו את צ'מגיא האח פה
 24. 1 נקודה אחת
  סומך על אבינו שבשמיים! מקווה שהוא לא יקרא פה ויגלה שכתבתי בערב שבת
 25. 1 נקודה אחת
  בהגה תשקיע 800-900₪ באוטו אלגנס. ידיות בלם יד ודלתות תזמין אונליין, בטח עשרות בודדות של שקלים לכל חלק. בעיה לך להרכיב לבד? בקש מהמוסך. עוד כמה מאות ₪. יש מצב שהם מטונפים משומן. היה לי את הגועל הזה באחד הרכבים. כשעתיים עם מסיר לק ללא אציטון והפלסטיקים היו חדשים. או שזה גם מקום לפרוייקט חידוש נחמד, פירוק, שיוף, צבע. לא בעיה. תיקון פגיעות בצבע זה באמת ל-diy כי צבעי ישחט במחיר וידחף אותך לצביעה. קונים בקבוקון מגוון ועובדים בעדינות, יש ערימות מדריכים. ככה פשוט. 1500-2000₪ השקעה שווים לך את האוטו? כי לדעתי זו סביבת המחירים.
 26. 1 נקודה אחת
  מצטער, החלפתי טלפון ואני עמוס בעבודה. הגיע הג'אנט, הורכב. לפני ההרכבה עשיתי לו ציפוי קרמי וכבר הספקתי לראות את ההבדל השטיפה הראשונה. במעט הזמן הפנוי התחלתי לסדר את הגראז' ולשפץ את הבית קצת. Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 27. 1 נקודה אחת
  מי מהזקנים זוכר את הימים שהסובארו באולם התצוגה ברחוב המסגר עמדו נעולות, אנשים עמדו מחוץ לדלת עם צ'קים. היה מחיר מחירון טייק איט אור לייב איט. האגדה מספרת שהבעלים של יפנאוטו צעק מקומת המשרדים על הקונים שילכו למתחרים... Sent from my iPhone using Tapatalk
 28. 1 נקודה אחת
  יותר לכוון של "מה זה הדבר הזה?" וסוג של מבט של מישהו שאכל מלפפון יותר מידי חמוץ - זה עוף מוזר ואני אוהההב עופות מוזרים.
 29. 1 נקודה אחת
  האמת זה Fake news במיטבו, הבחור עם הכובע הוא טרול אינטרנטי בשם Jonathan Riches.
 30. 1 נקודה אחת
  https://www.washingtonpost.com/technology/2020/05/27/jonathan-riches-make-great-twitter-hat/
 31. 1 נקודה אחת
  אני הייתי מסתגר גם אם הייתי גר בקומה 3 בבניין בלי מעלית מה ההבדל לא הבנתי ? רוצים להזמין משלוח מזמינים משלוח רוצים לבשל בבית במקום לצאת למסעדה מבשלים בבית רוצים לטייל בפארק עושים את זה בשעות שהוא לא עמוס במליון אנשים, וגם אם עמוס, לא צריך לשבת בדיוק בין כולם כדי לחפש את הוירוס אפשר לשבת בפינה אחרת, לרוץ במקומות פחות עמוסים לא צריך לגור במגדל בשביל לשמור על עצמך הכל עניין של אחריות אישית ההפך אתה זה שלא מעבד מידע חדש ולא מוכן להבין שלמרות כל מה שכתבת כאן בהתחלה רוב החולים הם קשישים שאין ספק שצריך לשמור עליהם אבל לא להרוס את המדינה בשבילם זה לא סותר אחד את השני ורוב הסיכויים שככה יהיה בגל הבא חבר שלנו שמגיב כאן וכותב כאן שטויות כבר 3 חודשים פספס בכל התחזיות שלו ועדיין מנסה לשכנע אותנו שתכף הולך להיות הסוף של מדינת שיראל זאת אטימות
 32. 1 נקודה אחת
  העיקר לפני חודשיים בדקת בגוגל והגעת למסקנה שזה הדגם האמין 🤣 אני לא חושב שיש סיבה לחשוש ולאכול סרטים,שים כסף בצד למקרה ו...ובמקרה הכי גרוע לא תשתמש בו. ואם תשתמש זו הוצאה שהיית מוכן אליה מראש.
 33. 1 נקודה אחת
  כל הסדרה ובפרט המאמר הזה מעניינים ממש וכתובים נהדר! תודה על ההשקעה והמאמץ! Sent from my iPhone using Tapatalk
 34. 1 נקודה אחת
  אל תוותר על הבדיקה מטעמך. בכל מקרה תבקש לפני הקניה היסטורית טיפולים מסודרת, תראה שהוא אכן טופל בחברה לפי הוראות יצרן ולא במוסכים עלומי שם (מניסיון אישי עם חברות ליסינג הן נוטות לדחות טיפולים ב5000 ק"מ, ולעיתים הולכות למוסכים זולים גם כשהרכב במסגרת האחריות, האוטו שלי נקנה מליסינג והסתבר בדיעבד שהלך לו מנוע לפני הקניה בגלל שטופל במוסך חרטא, סמכתי עליהם ולא טרחתי לבדוק היסטוריית טיפולים). בכל מקרה במידה ורצועת הטיימינג אכן החלה להתפורר החלפה שלה לבד לא תעזור כיוון שהיא כבר החלה לסתום את מעברי השמן והנזק כבר החל להצטבר, במידה והיא לא הוחלפה לא שווה לגעת האוטו או לחילופין לבדוק האם אפשר לנקות את המעברים באיזו שיטה שהיא ואז להחליף את הרצועה. בכל מקרה קח בחשבון שהמחיר האטרקטיבי של רכב עם היסטוריית ליסינג חוזר בבומרנג כשאתה מנסה למכור אז לא באמת הרווחת יותר מדי.
 35. 1 נקודה אחת
  לפני יומיים רכשתי קיה נירו חדש מהיבואן ב - 145.5, את ה - 10000 ש"ח חריגה תקבל בחזרה מהר מאוד בהוצעות הבדלק ולכן אני ממליץ מאוד לשקול זאת... הרכב חיסכוני ובטחותי ולדעתי נוסע מאוד יפה ומפנק
 36. 1 נקודה אחת
  אתה צעיר ואידאליסט, אהל בעוד כמה שנים תגלה שהשכר שנראה לך כעת הוגן ומספק כבר לא מתאים לצרכיך. וכמובן שתחומי עניין משתנים עם השנים. לכן עדיף לך כבר בשלב מוקדם לעלות על מסלול עם אפשרויות צמיחה מגוונות, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית. היום אתה רווק צעיר, אבל חשוב על היום בו תהיה בעל משפחה, עם כל ההוצאות העצומות הכרוכות בכך, וכמובן שלא תרצה שלילדים שלך יהיה אבא מתוסכל שחש שלא מיצה את היכולות שלו ומוציא את זה עליהם.
 37. 1 נקודה אחת
  טוב...לאחר קריאת התגובות ומחשבה נוספת...בהנחה והמוכר יוריד את עלות הרצועה אלך על הקניה....אעדכן בהמשך באם נרכש. תודה לכולם על התשובות המושקעות.
 38. 1 נקודה אחת
  לשרוד הוא בוודאי ישרוד. השאלה כמה זה יעלה. בסוף, כמו כל רכב משומש, זה הימור. הבעיה בהימור כאן הוא שאם אתה נופל (כלומר, נתקל בתקלה יקרה לתיקון די מהר), הברירות היחידות שלך יהיו לתקן את התקלה או לזרוק את הרכב. אם אחרי שנתיים הוא ילך לפח תפסיד 13.5 כל שנה - זה ממש לא מעט. אם תקנה רכב ב-50 ותמכור אחרי שנתיים תפסיד כנראה כמה אלפים פחות. זה הימור שיכול להיות משתלם אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה (נניח 4-5 שנים) ונוסע יחסית מעט. אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לשנתיים ולהגיע איתו ל-190, לדעתי תפסיד המון במכירה. אם במקרה גם תיתקל בשתיים שלוש תקלות בדרך זה לא באמת משתלם. כמובן שאם אתה לא יכול לקנות רכב ב-50 ואתה חייב רכב משפחתי מרווח ובטוח, והרכב הספציפי הזה באמת שמור (ואני קצת סקפטי בעניין, אבל עוד באירופה וגו') יכול להיות שזה הכי טוב שיש. בקיצור, משתלם זה עניין של גאוגרפיה.
 39. 1 נקודה אחת
  הג'ק עגלה הזה ב-129 ש"ח גם קורס. בגלל זה אגב לא נכנסים מתחת לרכב בלי בוקים.
 40. 1 נקודה אחת
  שיתחיל לבדוק את התזונה שלו. אוכל מספיק פירות, ירקות, דגנים, קטניות וכו? שותה מספיק? פעיל גופנית?
 41. 1 נקודה אחת
  כפותח השרשור, רק לסכם יפה את כל העניין, היום התחדשנו בסופו של דבר בקיה נירו מהיבואן, בנחל שורק ליד סוכנות פיגו. ההבדל ביחס בחנות היה ממש שמיים וארץ, הייתי כנה עם נציג המכירות שאני מתלבט בין נירו אצלו (EX) לבין נירו יד 2 0 ק"מ (LX). למרות זאת נשאר חביב, סבלני ומקצועי והסביר על הרכב ועל ההבדלים ביקרתי היום גם במגרש ומהר מאוד הגעתי למסכנה שאני מעדיף את היבואן מכל מני שיקולים כולל כלכליים... לבסוף בכלל לא עשיתי טרייד אין החלטנו שננסה להישאר עם 3 רכבים. לגבי פיגו לא רק שלא רכשתי את הפיגו, שללתי גם כל קשר עם לובינסקי כלומר לא שקלתי בכלל את הסיטרואן , חבל ואני מזמין את לובינסקי לשנות גישה כי לא יפסידו מזה בתווך הארוך עוד דבר שמאוד לא אהבתי בפיגו זה שצבע מיטלי עולה 1900 ש"ח, אין להם שום צבע ללא תוספת מחיר 1900 ש"ח, אם כך תוסיפו למחיר ואל תביאו אנשים לחנות בשביל לעלות שם את המחיר. אלו משחקים שאני לא משתתף בהם. בקצרה על השיקולים למה נירו - נוסע בעיני מאוד יפה, 5 שנים אחריות, תצרוכת דלק מפנקת, בטיחות, מולטימדיה גדולה ומפנקת, איכות חומרים, למעשה החלטתי שקצת יותר יקר אבל לדעתי כל שנה אחזיר 5-6K על ההשקעה בדלק וזה דיי נחמד. תודה לכולם שמחתי לקרוא את כל התגובות בריאן
 42. 1 נקודה אחת
  מדובר ביניב מפתח תקווה, בעלים של מוסך לתיקון ושיפוץ גירים אוטומטיים למכוניות , יושב בסגולה. אני בעלים של אאודי Q5 באתי אליו כשאני בטוח שיש בעיה בגיר, הגיר קפץ בהחלפת הילוכים ובעט , ממש לא היה לי ספק שזה הגיר הוא עשה נסיעת מבחן ואחרי חמש דקות על האוטו הוא אומר לי "זה לא הגיר!" אני עוד שאלתי אותו בנימוס אם זה בגלל שלא בא לא לפתוח גיר באוודי והוא צחק. הוא אמר לי שזה זיוף של המנוע והגיר משתגע בגלל הזיוף ! הכניס אותי למוסף של חבר שלו, (גם כן איש ישר ברמות שלא מכירים), הוא החליף פלגים וכוייל והאוטו נוסע כמו חדש !!!!! הוא היה בקלות יכול לעשות עלי סיבוב , אני הייתי משוכנע שזה היה בעיה בגיר איזה כיף לדעת שעוד יש אנשים ישרים ומקצוענים בארץ ! הכותב: עופר כוכבא בעלים של אאודי Q5
 43. 1 נקודה אחת
  רק לחדד - למרות הדמיון המכני, אין קשר בין השתיים מבחינה תאגידית. גם האימפ וגם הסימקה 1000 החלו את שלבי התכנון בשנת 1955, ואמנם הסימקה יצאה לשוק ראשונה, בשנת 1961, אבל הקשר הקרייזלרי נולד מאוחר יותר, כשההשתלטות שלהם על שתי החברות אירעה באמצע שנות השישים. דווקא קרייזלר הבינו את מה שהבינו GM בערך באותו זמן, שאין הצדקה כלכלית להחזיק בשתי חברות שמייצרות מוצרים מקבילים, והחלו לדחוק רכבים בתכנון-רוטס לטובת רכבים מתכנון-סימקה, גם בשוק הבריטי. מה לעשות שהסימקות היו מוצלחות יותר, ואמנם אתם מדברים פה על ה-1000, אבל אני מחבב מאד את המחליפה שלה, ה-1100, שהייתה אחד ההאצ'באקים המודרנים הראשונים ורכב מוצלח מאד: אגב, מעניין שסבא שלי היה חובב סימקות והחליף 1000 ב-1100 (שאותה אני זוכר מצויין). אח"כ כבר עבר לסובארו DL שנת 1983, כמו כל עמישראל... כן, היה שת"פ בין הקבוצות, שלמשל הוליד רכב בתכנון סימקה אבל בעיצוב בריטי, ה-1307, שנכר גם בארץ תחת השם טלבו בשנות השמונים: אבאבל אבל כאמור, אחרי שקרייזלר-אירופה קרסו, לא נשאר כלום מזה.
 44. 1 נקודה אחת
 45. 1 נקודה אחת
  עוד פעם, לאף אחד אין בעיה עם זה שטעים לך, עם זה שמדובר בנתח טוב (וזה ללא ספק נתח טוב), ועם זה שאתה רוצה לקנות, אף אחד פה לא מעביר ביקורת -עליך-. הביקורת שלי היא על התמחור של הנ"ל. כבר כתבתי לך קודם למה זה לא ממש סיפור של "וואלה הפעם לא יצא נתח טוב" (אלא אם הוא עובד כמו חאפר, ומדבריך זה לא נשמע ככה) לנסות למצוא הצדקות למחיר זו פשוט טעות, הוא לא מוצדק בשום צורה ומידה. והעובדה הזו ל-ח-ל-ו-ט-י-ן לא צריכה לשנות לך אם אתה שלם עם ההחלטה ושמח לך בבטן. מה יצא מלנסות לשכנע אנשים שזה כן מוצדק? (העפתי מבט בפייסוש שלהם. נראה שהטופ ממה שמצולם הוא ברמות הביניים של A3, שזה ממש טוב, יותר מכל דבר אחר בארץ, ועדיין אמור לעלות 30-35% פחות מהמחיר שהצהרת, גם אם אני לוקח בחשבון עלויות כשרות ורווח. אינסטגרם זה לא פייק? אני יכול להראות לך מה אפשר לעשות בפוטושופ, אתה תתעלף.)
 46. 1 נקודה אחת
  אתה מקבל פה שיעור חינם בשיווק ומיתוג ברשת, הדר אשוח סטייל. לוותיקי הפורום זה עשוי להזכיר קצת את ימי דוניה רוסה וה-500 אבארט. מדי פעם צצים פה פולחני מותג כאלה, ולאנשים ממש לוחץ להסביר לכולם שזה לגמרי היה שווה את הכסף/מאמץ שהושקע ברכישת המוצר. הרי מה הטעם בטיול טוב אם לא עשית סלפי, או בארוחה טובה אם לא דאגת לעדכן את הקהל בקיומה? איחולי בריאות ופרנסה בשפע לכולם, אבל במחירים כאלה באמת הייתי מצפה שהסטייק הזה יזמין אותי לסרט ואז יעשה לי נעים בגב לפני שאתחיל לאכול אותו.
 47. 1 נקודה אחת
  ברור שאלוהים נגע בזה. אם זה כשר. או שלא כשר, אז אלהים לא ייגע.
 48. 1 נקודה אחת
  הייתי קונה בשקט אחרי בדיקה במכון ובמוסך של הונדה. תתחדש, אחלה מציאה.
 49. 1 נקודה אחת
  יש אנשים שעושים את זה. שלחתי לך בה"פ.
 50. 1 נקודה אחת
  להמליץ לו לקנות רכב חדש וחזק יותר זה בטח לא פשוט יותר מתוכנה. אומנם זה מה שהוא היה צריך לעשות מלחתכילה אבל מרגע שהוא קנה את הקליאו אז להחליף עכשיו רכב חדש לגמרי בשביל לאון (שבטח תרגיש יחסית מיושנת) עם קצת יותר כוח זה נשמע לי צעד קיצוני.
לוח הניקוד מוצג לפי אזור זמן ירושלים/GMT+03:00
×
×
 • Create New...