Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנגדות היבואן להשתתף\לקחת אחריות על החלפת מנוע - פיג'ו 308 PURETECH

שימו לב! השרשור הזה בן 436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי פיג'ו 308 2016 138K.

הרב טופל כל חייו בזמן ובמוסך מרכזי למעט שני טיפולים שעבר במוסך מורשה משרד התחבורה.

מנוע PURETECH ידוע בבעיית רצועת הטיימינג שמתפוררת ודווח על מספר רב של החלפות מנוע טרם זמנם (חלקם ע"י מימון מלא של היבואן).

נקראתי לRECALL רצועת טיימינג שבמהלכו נאמר לי שהרצועה לא שלמה ולכן הוחלט להחליף אותה במסגרת הריקול.

ביציאה מהמוסך (שאצלו הרכב מטופל כדרך קבע)  הבחנתי בעשן סמיך שיוצא מהאגזוז (גם בניוטרל וגם בנסיעה), הפנתי את תשומת לב המוסך ונאמר לי לעקוב ולחזור במידת הצורך

כעבור שלושה שבועות ובערך 700 ק"מ היה חוסר של כמעט ליטר שמן, נסעתי למוסך, מולא החוסר ונאמר לי שכנראה מדובר בצורך בהחלפת מנוע אבל "תבוא שוב אם קורה"

עבר חודש, שוב אזור ה 700 ק"מ ואתו החוסר, מולא שמן ע"י המוסך ונאמר לי שאין צורך לבצע בדיקות נוספות ומדובר במנוע שהלך.

פניתי ליבואן בבקשה לממן את הנזק שהרי מדובר בפגם שכבר ידוע והרכב טופל במוסכי החברה (למעט שני טיפולים), גם המוסך אמר שיעזור מול היבואן.

תשובת שירות הלקוחות (שנשלחה לבינתיים רק למוסך וזאת לאחר בקשות חוזרות ונשנות מצידי לקבל התייחסות אך הנושא "עדיין בטיפול"), שאיני זכאי לכל השתתפות מאחר והרכב ביצע שני טיפולים מחוץ למוסך והק"מ גבוה.

ברור שמנוע לא צריך "להיגמר" אחרי 138K, מה גם שטופל בשמנים מומלצי יצרן בלבד! יותר מזה , כחודשיים לפני הריקול הרכב היה במוסך המרכזי ונאמר שאין שום בעיה ואין צורך להחליף רצועת טיימינג (טרם הריקול הרשמי...).

אשמח לעזרה איך עליי לפעול

תודה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק  אם יש עוד בעלי רכב עם אותה בעיה

אם כן תתאגדו ותפנו בצורה מרוכזת , לא תיענו , תגישו תביעה ייצוגית

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצת את הסיפור ולך לתביעה קטנה כולל אזכור הכשל הסדרתי. בנתיים החלף/שפץ מנוע על חשבונך , שמור קבלות מכל דבר.
בתביעות קטנות אין עורך דין . זה יקח זמן ואולי בסוף יפסקו לטובתך.
לדעתי היבואן ישתדל לא להגיע לפסיקה אלא יעשה איתך פשרה כספית בשלב מאוחר.
אין לך מה להפסיד . ממילא היבואן מסרב ללכת לקראתך כרגע ואתה צריך את האוטו. אם היה לו קצת שכל היה מציע לך עזרה קטנה של 25% מהעלות.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, save כתב:

אם היה לו קצת שכל

אם היה לו קצת שכל היה מחליף רצועה לכולם וזהו במקום להגרר למדידות לא רלוונטיות וייצוגיות.

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון הייצוגית עוסקת בדגמים שלא נכללו בריקול, זה לא המקרה של פות״ש שנקרא לריקול וטוען לתקלה אחרת שאולי נבעה מתיקון לקוי או נלווית לתקלה המקורית.

פות״ש צריך לחפש מקרים דומים לשלו, ואם אין לפנות למומחה שיעיד שהתקלה שלו נלווית לריקול או נובעת מרשלנות של המוסך בתיקון, כי היבואן יטען שאינה קשורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן יטען משהו הרבה יותר חזק : טיפול רשלני קודם ברכב גרם לקלקול.
במצב רגיל אולי היה מצליח לו אבל עם תקלה סדרתית ברכיב ? אולי לא כדאי להכנס לפינה כזו. תלוי בשופט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר לטעון כזה דבר אם הרכב טופל במורשה בשלוש שנים האחרונות ונעשה טיפול חודש וחצי לפני הריקול?! אגב, בטיפול הוחלפה רצועת מנוע ונאמר במפורש שטיימינג עושים רק ב150 אלף

אם הבנתי נכון הייצוגית עוסקת בדגמים שלא נכללו בריקול, זה לא המקרה של פות״ש שנקרא לריקול וטוען לתקלה אחרת שאולי נבעה מתיקון לקוי או נלווית לתקלה המקורית.
פות״ש צריך לחפש מקרים דומים לשלו, ואם אין לפנות למומחה שיעיד שהתקלה שלו נלווית לריקול או נובעת מרשלנות של המוסך בתיקון, כי היבואן יטען שאינה קשורה.

הייצוגית היא ל דגם מנוע הזה (שנכלל בריקול)
האם בתביעות קטנות
יש ענייין להביא אסמכתא ממומחים?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.3.2021 בשעה 20:35, jaguarr כתב:

הייצוגית היא ל דגם מנוע הזה (שנכלל בריקול)

הייצוגית היא על הרחבת הריקול לדגמים כאלה או אחרים, אתה זומנת לריקול כך שהייצוגית לא רלוונטית לענייך שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי,

לא יודעת אם עדיין רלוונטי

אני עם בעיה דומה, ביצעתי החלפת טיימינג לפיג׳ו 308 שלי, באזור ה70k קילומטר, כמו שמומלץ לפי היצרן.

לאחר הטיפול [המאוד אמין, ולא במוסך מורשה, עם תמונות של הרצועה המוחלפת וכל המצב שם]

הרכב התחיל לאכול שמן, כל בערך 1000 קילומטר הנורה של השמן נדלקת.

לובינסקי כמובן לא לוקחים אחריות כי אני לא ב3 שנים של האחריות. אבל זה שזה קרה ב70k קילומטר זה לא מזיז להם.

בוחנת את האופציות לתבוע ייצוגית, וראיתי שיש כבר תהליכים שהתחילו בנושא...

עריכה אחרונה על ידי Mariku
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להעלות סברה למה אנשים מדווחים על אכילת שמן מייד לאחר החלפת הרצועה?

לכאורה אני לא רואה קשר בין הדברים ואם הוא קיים אז הוא לא בהכרח קשור לרצועה.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי פעם השערה: למרות שחיקת הרינגים היתה מספיק אטימה בזכות שכבת בוץ גומי שחור סמיך . אחרי הניקוי המנוע נקי מדי. יש מרווחים.

שחיקת רינגים אינה הסבר הגיוני להופעת התקלה מיד בסיום החלפת הרצועה.
יותר מזה, אני לא ממש רואה קשר בין הרינגים לרצועה.
פרורי הרצועה עוברים דרך פילטר משאבת השמן ואז פילטר שמן מנוע ורק משם למנוע.

על איזה שכבה בוצה/ גומי אתה מדבר ולמה שניקוי הקרטר ישפיע על האטימה?

חסר לי חלק הגיוני בפאזל

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...