Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקתוקים בנסיעה וזריקת זנב בסיבוב - מה הולך ?

B-T
שימו לב! השרשור הזה בן 7145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

קודם כל, שנה טובה וחתימה טובה לכולם !!

ביום רביעי נסעתי עם הרכב שלי , ובפניות התחלתי לשמוע תיקתוקים קטנים.

בפניה השניה שפניתי (על 25 קמ"ש), הזנב ברח לי לחלוטין, ונזרקתי למרחק של איזה 10-20 מטר,

ובקושי השתלטתי על האוטו. לא קרה לי ולאוטו כלום (הצלחתי להשאיר את האוטו בשליטה, איכשהו).

הפנייה היתה קצת רטובה, אבל לא נראה לי שיש קשר - נסעתי בזהירות רבה.

בקיצור, יש לי חשד שהלכה צירייה באוטו אבל אני לא סגור לחלוטין. למי שיש ידע, ולא ניחוש מה זה, אני אשמח לשמוע.

אה, ועוד משהו - מישהו יודע כמה עולה להחליף צירייה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקתוקים נשמעים רק בזמן פנייה, או גם בזמן נסיעה ישר?

האם הם נשמעים גם כשאתה פונה ימינה, וגם שאתה פונה שמאלה?

לגבי עלות - לא מזמן החלפתי זוג ציריות באיביזה שלי. המחיר לצירייה משופצת היה 350 ש"ח, לא כולל עבודה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

קודם כל, שנה טובה וחתימה טובה לכולם !!

בפניה השניה שפניתי (על 25 קמ"ש), הזנב ברח לי לחלוטין, ונזרקתי למרחק של איזה 10-20 מטר,

ובקושי השתלטתי על האוטו. לא קרה לי ולאוטו כלום (הצלחתי להשאיר את האוטו בשליטה, איכשהו).

הפנייה היתה קצת רטובה, אבל לא נראה לי שיש קשר - נסעתי בזהירות רבה.

בקיצור, יש לי חשד שהלכה צירייה באוטו אבל אני לא סגור לחלוטין. למי שיש ידע, ולא ניחוש מה זה, אני אשמח לשמוע.

1. אם פנית על 25 קמ"ש, אין מצב שנזרקת יותר ממטרים ספורים. יש גם הבדל גדול מאוד בין 10 ל-20 מטר...

2. אם אתה לא יודע איך הצלחת להשאיר את האוטו בשליטה אז אין לך באמת מושג מה עשית או מה קרה, וחבל. מומלץ קורס נהיגה מתקדמת.

3. אם הפנייה הייתה רטובה אחרי נהיגה על כביש יבש יכול מאוד להיות שאיבדת אחיזה בצורה כזאת. יכול גם להיות שזה היה שמן. בפניות רטובות על כביש יבש או בפניות עם שמן גם על מהירות אפסית כזאת קל מאוד לאבד אחיזה.

4. איך בודקים אם הלכה ציריה - סע למגרש חנייה או לכיכר, סובב את ההגה עד הסוף או כמעט עד הסוף, ולחץ על הגז. אם בזמן ההאצה נשמעים תקתוקים חזקים למדי - זו הציריה הנגדית לכיוון הסיבוב (כלומר אם הסתובבת שמאלה זו צירית ימין)

5. לא ציינת סוג רכב, המחיר של ציריות משתנה מאוד בין רכבים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה קשר ישיר בין זריקת זנב לבין ציריה פגומה .

אם הלכה ציריה זה דבר אחד

אם הזנב שלך החליק זה דבר אחר אולי היה כתם שמן שלא ראית על הכביש או משהו כזה .

אם הציריה נשברת זה כבר משהו אחר אבל אם היא לא טובה אך עדיין עובדת אז אני לא רואה קשר .

בהצלחה וסע בזהירות

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

לקורס נהיגה מתקדמת אני מת לצאת כבר כמה זמן, פשוט זה לא יוצא.

אם אתה ממש מתעניין איך הצלחתי להחזיק את האוטו יציב - סיבבתי את ההגה לכיוון ההפוך של הזריקה, ואחרי שהיה נראה לי שהאוטו האט קצת בלמתי . המרחק שעברתי היה בסביבות 10 מטר, למרות שאם אתה מחשב את המרחק מרגע איבוד האחיזה - זה כמעט 20. למה עשיתי את מה שעשיתי ?? לא יודע. ככה היה נראה לי. בכל מקרה, ההצעה של הקורס נלקחה ביתר תוקף כעת, נפנה מקום לזה בכח.

את הניסוי שלך אני רוצה לעשות, השאלה היא האים זה לא מסוכן יותר - אני לא אגרום ליותר נזק בניסוי ותהייה ? במיוחד כשאני יודע שייתכן ויש בעיה ? (האוטו לא זז מיום רביעי) לא עדיף כבר מוסך וזהו (אני סומך על המוסך- למרות שזה קצת לא יאומן....).

לגבי המחיר של הצירייה - פשוט שכחתי לציין את הרכב : הונדה האצ'בק 98. לא משופרת ולא נעליים.

דרך אגב, זאת הפעם הראשונה שקורה לי כזה מקרה, של זריקת זנב וכו'. אני לא נוהג מופרע ושומר מאוד על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

לקורס נהיגה מתקדמת אני מת לצאת כבר כמה זמן, פשוט זה לא יוצא.

אם אתה ממש מתעניין איך הצלחתי להחזיק את האוטו יציב - סיבבתי את ההגה לכיוון ההפוך של הזריקה, ואחרי שהיה נראה לי שהאוטו האט קצת בלמתי . המרחק שעברתי היה בסביבות 10 מטר, למרות שאם אתה מחשב את המרחק מרגע איבוד האחיזה - זה כמעט 20. למה עשיתי את מה שעשיתי ?? לא יודע. ככה היה נראה לי. בכל מקרה, ההצעה של הקורס נלקחה ביתר תוקף כעת, נפנה מקום לזה בכח.

את הניסוי שלך אני רוצה לעשות, השאלה היא האים זה לא מסוכן יותר - אני לא אגרום ליותר נזק בניסוי ותהייה ? במיוחד כשאני יודע שייתכן ויש בעיה ? (האוטו לא זז מיום רביעי) לא עדיף כבר מוסך וזהו (אני סומך על המוסך- למרות שזה קצת לא יאומן....).

לגבי המחיר של הצירייה - פשוט שכחתי לציין את הרכב : הונדה האצ'בק 98. לא משופרת ולא נעליים.

דרך אגב, זאת הפעם הראשונה שקורה לי כזה מקרה, של זריקת זנב וכו'. אני לא נוהג מופרע ושומר מאוד על הרכב.

מה מצב הצמיגים האחוריים שלך ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח בזה במאה אחוז אבל מרחק של 20 מטר בזריקה ב-25 קמ"ש נשמע כמו המון. אני פעם עשיתי ספין שהתחיל במהירות גבוהה בהרבה וזה היה בקושי 20 מטר של החלקה.

הניסוי לא יגרום ליותר נזק ממה שיש עכשיו, אל דאגה. תמיד אתה יכול לקפוץ למוסך ושהם יבדקו בעצמם.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הצמיגים האחוריים שלך ?

איציק

מטופלים, וללא בעיות - יום לפני בדקתי לחץ בצמיגים. אני לא יודע, אבל אני באמת חושב להחליף את הצמיגים בקרוב...

יכול להיות שהצמיגים איבדו אחיזה ? בנוסף, יש מצב שעליתי על כתם שמן ? שמן בתוספת המים בסיבוב יכולים לגרום לכזה מצב ולכזה טווח העפה ?

אבל מה הקשר לתיקתוקים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטופלים, וללא בעיות - יום לפני בדקתי לחץ בצמיגים. אני לא יודע, אבל אני באמת חושב להחליף את הצמיגים בקרוב...

יכול להיות שהצמיגים איבדו אחיזה ? בנוסף, יש מצב שעליתי על כתם שמן ? שמן בתוספת המים בסיבוב יכולים לגרום לכזה מצב ולכזה טווח העפה ?

אבל מה הקשר לתיקתוקים ?

אני מדבר על גיל בעיקר, פחות על לחץ אויר.

מה גילם של הצמיגים האחוריים שלך ?

האם הם יבשים ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על גיל בעיקר, פחות על לחץ אויר.

מה גילם של הצמיגים האחוריים שלך ?

האם הם יבשים ?

איציק

גיל - נראה לי של 3 שנים(כשקניתי את הרכב הם היו חדשים לגמרי)

יבשים - ממש לא, במצב טוב עד כמה שאני מבין, לא משופשים, מפוצצים, חצי קרועים וכו'

בנוסף - אני לא מבצע 'פעלולים' עם האוטו והאוטו לא עושה ק"מ בכלל, בסה"כ עשה 40,000 ק"מ .

שוב - מה הקשר בין הצמיגים לתיקתוקים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל - נראה לי של 3 שנים(כשקניתי את הרכב הם היו חדשים לגמרי)

יבשים - ממש לא, במצב טוב עד כמה שאני מבין, לא משופשים, מפוצצים, חצי קרועים וכו'

בנוסף - אני לא מבצע 'פעלולים' עם האוטו והאוטו לא עושה ק"מ בכלל, בסה"כ עשה 40,000 ק"מ .

שוב - מה הקשר בין הצמיגים לתיקתוקים ?

אין שום קשר.

תיקתוקים בסיבובים מעידים ברוב המקרים על פעמון לציריה שדורש החלפה.

בנוגע להחלקה שלך - זה כבר נראה לי קשור יותר לצמיגים שלך (או ביש מזל: שמן/חול על הכביש).

כמה לחץ אויר שמת מאחורה ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלחץ אויר מאחורה הוא כמו שמצויין על הרכב, ועפ"י המוסך - 32 . דרך אגב, התיקתוקים הם גם מאחורה(הציר האחורי).

נראה לי שפשוט מה שקרה שעליתי על המים היתה שם הצטברות של שמן - מים ראשונים על כביש אחרי כל הקיץ - וכל השמן זורם איתם לשלולית של מים+שמן+סיבוב.

בכל מקרה, אני אנסה ביום שני את התרגיל של רוני ( למרות שזה די ברור מה התוצאה ) ואח"כ כבר אסע למוסך, בלי קשר לתוצאה - רק כדי שיהיה לי ראש שקט.

עדיף לי לשלם עוד כמה גרושים (שאין כרגע לבזבז) למוסך ולהיות רגוע מאשר שאני אעוף על מישהו/משהו בסיבוב הבא.

שאלה חשובה לאיציק/רוני/רפי לין :

במוסך להציג את הבעיה באופן ישיר - להגיד להם נראה לי שהלכה ציריה / פעמון ?

או פשוט להסביר להם מה קרה ולראות מה הם עושים, איך הם מטפלים,ומה האבחנה שלהם ?

ייתכן והבעייה היא מעבר למה שנראה כרגע ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה חשובה לאיציק/רוני/רפי לין :

במוסך להציג את הבעיה באופן ישיר - להגיד להם נראה לי שהלכה ציריה / פעמון ?

או פשוט להסביר להם מה קרה ולראות מה הם עושים, איך הם מטפלים,ומה האבחנה שלהם ?

ייתכן והבעייה היא מעבר למה שנראה כרגע ?

מאחורה אין לך ציריות, יש מיסבים רגילים ובלמים מסוג תוף (כל עוד מדובר בגרסאות הרגילות, 1.4/1.6)

כדאי להסביר מה בדיוק הבעיה ולתת לגורם מוסמך בעל ניסיון לבצע נסיעת מבחן ברכב ולבדוק מהיכן מגיע הרעש.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...